17:00
Вівторок, 26 Березня 2019

Зміни в охороні здоров’я від кандидата на пост президента Петра Порошенка: фактчек обіцянок

3 505
Обіцянки щодо охорони здоров'я дуже популярні у програмах більшості претендентів на пост президента, та, на жаль, заяви кандидатів часто містять фейки або маніпуляції. «Детектор медіа» публікує другу частину спецпроекту, у якому аналізує найрезонансніші заяви потенційних очільників держави щодо розвитку системи охорони здоров’я. Експертами проекту є Міністерство охорони здоров’я України.
Зміни в охороні здоров’я від кандидата на пост президента Петра Порошенка: фактчек обіцянок
Зміни в охороні здоров’я від кандидата на пост президента Петра Порошенка: фактчек обіцянок

Читайте також про обіцянки Володимира Зеленського.

На відміну від інших кандидатів, Петру Порошенку з охороною здоров’я простіше: у 2017 році він ініціював ухвалення закону про сільську медицину і нині це по праву є одним із пунктів його програми. Несподівано наступним кроком Петро Порошенко обрав ремонт закладів по усій країні.

Обіцянка: По всій Україні розпочнемо масштабну програму ремонту медичних закладів.

Факт: Ремонт закладів охорони здоров’я – відповідальність власників цих закладів, тобто місцевої влади. Керівництво медзакладів разом з місцевою владою мають планувати і здійснювати ремонт приміщень.

На рівні первинної допомоги, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, автономізовані медзаклади вже не залежать від вказівок «згори». Вони самостійно проводять фінансову і господарську діяльність, тобто самі планують і розпоряджаються заробленими коштами. Крім того, на цьому рівні надання допомоги за ініціативи Петра Порошенка розбудовується спроможна мережа – нові амбулаторії і транспорт для лікарів, аби жителі сіл мали доступ до якісного медичного обслуговування.

Комплексні зміни на всіх рівнях медичної допомоги розпочнуться з 2020 року. Незмінним залишиться той факт, що медзаклади належать громаді – села, селища, міста, ОТГ тощо. І дбати про належний рівень у медичних закладах має передусім місцева влада, а не президент країни.

Обіцянка: Завершимо медичну реформу, спрямовану на підвищення якості і доступності медичних послуг, зокрема і на селі, на підвищення зарплат медикам.

Факт: Президент підтримував початок трансформації охорони здоров’я: він закликав депутатів не затягувати ухвалення важливих законопроектів про трансформацію системи, пришвидшити впровадження необхідних змін, а 28 грудня 2017 року підписав ключовий Закон, який дозволив уже з 2018 року запустити перші якісні зміни в системі охорони здоров’я країни.

Крім того, у 2017 році Порошенко ініціював ухвалення закону, який поліпшує доступ до послуг лікаря в сільській місцевості («Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості»). Визначено перелік з 517 проектів сільських амбулаторій, що будуть побудовані в сільській місцевості всіх регіонів України. Загалом на це розподілено 2,7 млрд грн.

Серед затверджених проектів:

  • амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря без житла – 155 об’єктів;
  • амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря з житлом – 153 об’єкти;
  • амбулаторії групової практики на 3-4 лікаря – 189 об’єктів;
  • центри первинної медико-санітарної допомоги на 5-7 лікарів – 17 об’єктів.

Власне, програма Порошенка щодо охорони здоров’я є однією з найбільш лаконічних, простих і по суті. Але тут треба розуміти, що в нього, як у чинного президента, є значна фора в розумінні процесів – він, на відміну від більшості кандидатів, розрізняє функції президента й уряду, тому подає стратегічне бачення: завершити трансформацію охорони здоров’я, яку він підтримував від початку роботи нової команди МОЗу.

Тільки з ремонтом медзакладів він якось промахнувся.

Фото: прес-служба Президента УкраїниВсі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3505
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду