18:52
П'ятниця, 22 Березня 2019

Україна запровадила санкції проти російських видавництв і книжкових інтернет-магазинів

1 666
Україна запровадила санкції проти дев’яти російських видавництв та трьох власників інтернет-порталів, які поширюють російські книги. Про це повідомила прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення.
Україна запровадила санкції проти російських видавництв і книжкових інтернет-магазинів
Україна запровадила санкції проти російських видавництв і книжкових інтернет-магазинів

Нові санкції запроваджено рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію указом президента № 82/2019 від 19 березня.

Запровадження санкцій ініціював Деркомтелерадіо. За даними відомства, зазначені в санкційному списку російські компанії «систематично поширюють антиукраїнську пропагандистську продукцію».

«За результатами моніторингу складено перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної,расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободилюдини. Станом на 20 березня до переліку внесено 208 видань, випущених 35 російськими видавництвами», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що найактивнішими виробниками пропагандистської антиукраїнської видавничої продукції виявилися російські видавництва ТОВ «ТД Алгоритм»», ЗАТ «Книжный мир», ТОВ «Издательство «Эксмо», ТОВ «Вече», ТОВ «Издательство Центрполиграф», ТОВ «Издательство Яуза», ТОВ «Издательство АСТ», «Издательский дом «Питер», ТОВ «Яуза-пресс».

Щодо них обмеження введені терміном на три роки. Зокрема, вони передбачають: обмеження торговельних операцій; запобігання виведенню капіталів за межі України; зупинення виконанняекономічних та фінансових зобов’язань; інші санкції, що відповідають принципам їхзастосування, встановленим законом.

Крім того, до санкційних списків потрапили три юридичні особи, які через свої інтернет-портали поширюють російські книги, а саме: ТОВ «Лабиринт.Ру» (книжковий інтернет-магазин «Лабиринт»), ТОВ «ЛитРес» (бібліотека електронних книг litres.ru) та ТОВ «Рексофт», який є власником інтернет-магазину «Озон.Ру». Санкції проти них передбачають: обмеження торговельних операцій та заборону надання інтернет-провайдерами послуг з доступу користувачів інтернету до зазначених ресурсів.

Нагадаємо, цим же указом Рада національної безпеки і оборони України застосувала персональні санкції щодо 13 іноземних журналістів, 10 з яких були спостерігачами за так званими «виборами» в тимчасово окупованих Російською Федерацією окремих районах Донецької та Луганської областей.

Фото: "Заборона"Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1666
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду