Уряд працює над створенням української електронної бібліотеки - Бородянський

Уряд працює над створенням української електронної бібліотеки - Бородянський

26 Жовтня 2019
3092
26 Жовтня 2019
17:10

Уряд працює над створенням української електронної бібліотеки - Бородянський

3092
Над створенням електронної бібліотеки спільно працюватимуть Український культурний фонд, підпорядкований Міністерству культури, і Міністерство цифрової трансформації.
Уряд працює над створенням української електронної бібліотеки - Бородянський
Уряд працює над створенням української електронної бібліотеки - Бородянський

Про це повідомив в інтерв'ю «Радіо Свобода» міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський.

«Зараз ми працюємо. Український культурний фонд, зараз вже приєднається Міністерство цифрової трансформації щодо створення української електронної бібліотеки. Для того, щоб у кожній школі, у кожному місті, де є інтернет або де він буде найближчим часом, була можливість дитині дістатися книжки. Ми плануємо, що декілька назв будуть безкоштовні взагалі, тобто держава буде це оплачувати. Я не знаю, скільки зараз, тому декілька, 10, 20, 30... Ми подивимося. І будь-яка людина зможе читати це. Доступ ми забезпечимо, наприклад, в електронний спосіб», - заявив міністр.

Водночас, на думку пана Бородянського, в Україні «дуже велика кількість бібліотек» – близько 15,5 тисячі, і він вважає, що вони повинні трансформуватися.

«Повинна перетворюватися бібліотека. Вона повинна перетворюватися у сучасний такий хаб, в сучасне місце, де будуть і книжки, і доступ до інтернету. Тому я вважаю, що нам необхідно тверезо подивитися, скільки ми зможемо реально утримувати бібліотек якісних. Друге. Ми повинні пояснити місцевій владі, навіщо їм бібліотека, що це за місце, як бібліотека може змінювати місце, де вона розташована. Тобто як вона може впливати на суспільство, на громаду, на спільноту», - вважає міністр.

Він додав, що уряд розглядає варіант електронних книжок, щоб створити «мінімальний бар’єр» для доступу до літератури. За даними Володимира Бородянського, в Україні наразі публікується близько 8 тисяч найменувань книжок щорічно, але він вважає, що цього недостатньо.​

«Їх (книжок – ред.) чимало, але недостатньо, на наш погляд. Їх є десь 8 тисяч назв кожен рік. Тому ми будемо розвивати. Що означає? Що у нас будуть програми підтримки українських молодих авторів, підтримки видавництва українських молодих авторів і таке інше. У нас будуть програми підтримки перекладу з іноземної мови на українську», - анонсує Бородянський.

Раніше повідомлялось, що Мінкульт у 2019 році витратить 87 млн грн на закупівлю книжок для бібліотек.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3092
Читайте також
19.09.2019 12:30
Катерина Толокольнікова
для «Детектора медіа»
4 489
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду