14:35
Вівторок, 27 Листопада 2018

РНБО змінила своє рішення щодо воєнного стану

У газеті «Урядовий кур’єр» опублікували указ із пропозицією РНБО ввести воєнний стан на 60 днів, а на сайті президента – нову пропозицію РНБО про 30 днів. А затверджений законом указ про воєнний стан ще досі «готується на підпис».
РНБО змінила своє рішення щодо воєнного стану
РНБО змінила своє рішення щодо воєнного стану

У газеті «Урядовий кур’єр» 27 листопада вийшов друком учорашній указ президента № 390/2018, у якому Рада національної безпеки й оборони пропонувала президенту запровадити воєнний стан строком на 60 діб.

Відповідно до законодавства, будь-який нормативно-правовий акт підлягає обов’язковій публікації в одному з офіційних друкованих видань (наприклад, у «Голосі України» чи «Урядовому кур’єрі»). Відтак, у газеті було опубліковано один з кількох ухвалених за 26 листопада документів щодо воєнного стану.

Тим часом сьогодні, 27 листопада, на сайті президента оприлюднено новий указ № 392/2018, датований 26 листопада, яким Президент України затвердив рішення РНБО про внесення змін до рішення РНБО щодо воєнного стану. Новим рішенням РНБО запропонувала президенту запровадити воєнний стан на 30 днів замість 60 днів. Однак на сайті РНБО цього рішення та президентського указу поки що немає.

Після затвердження рішення РНБО Президент України подав на затвердження до Верховної Ради ще один документ – указ «Про введення воєнного стану в Україні», який був зареєстрований у парламенті як законопроект № 9338 «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"». Спершу проект передбачав запровадження воєнного стану на 60 днів, а потім Президент вніс проект на заміну, у якому строк було скорочено до 30 днів.

26 листопада увечері Верховна Рада підтримала внесений Президентом України законопроект № 9338 «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"» із правками, озвученими Президентом під стенограму. Згідно із цим указом і законом, воєнний стан запроваджується на 30 діб на території 10 областей: Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.

Статус цього закону станом на 14:20 27 листопада: «готується на підпис». Тобто його ще мають підписати голова Верховної Ради і Президент України, після чого він має бути офіційно оприлюднений в офіційному друкованому виданні. А набуде він чинності – з дня опублікування.

У соцмережах виникла дискусія стосовно публікації в «Урядовому кур’єрі» не того документа.

Віце-прем’єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе у Фейсбук-коментарі написала, що указ № 390/2018 надруковано помилково: «Помилково надруковано, відповідальні будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності. Оголошення про спростування буде надруковано. Даний указ взагалі скасовано. У завтрашньому випуску буде оприлюднено закон і відповідний Указ».

Народна депутатка, голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар пояснила, що опубліковано один з документів: «У газеті “Урядовий Кур’єр” опублікований Указ Президента, який було ухвалено за результатами РНБО. Той документ про введення воєнного стану, який парламент ухвалив вчора (про 30 днів) зараз опрацьовується в юруправлінні і буде завтра надрукований в газеті “Голос України”».

«Детектор медіа» звернувся по коментар до прес-служби Адміністрації президента, але поки що не отримав відповіді щодо офіційного оприлюднення документів, пов’язаних з воєнним станом.

Фото: Валерій Калниш

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
988
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop