15:01
Понеділок, 19 Лютого 2018

«1+1 медіа» вимагає скасувати «чорні списки» артистів або розробити чіткі критерії їх формування

У «1+1 медіа» вважають, що відповідні державні органи мають найближчим часом або впровадити чіткі критерії щодо формування та застосування Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, або скасувати «чорні списки» як такі.
«1+1 медіа» вимагає скасувати «чорні списки» артистів або розробити чіткі критерії їх формування
«1+1 медіа» вимагає скасувати «чорні списки» артистів або розробити чіткі критерії їх формування

Про це повідомляється в заяві «1+1 медіа».

«1+1 медіа» нагадує про ситуацію із забороною серіалу «Свати», де одну з головних ролей зіграв російський актор Федір Добронравов, внесений до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці держави.  

«1+1 медіа» вкотре звертається до Служби безпеки України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Міністерства культури України, Державного агентства України з питань кіно з проханням роз’яснити, чому інші фільми і серіали за участю Ф. Добронравова, які демонструвалися на українському телебаченні, залишилися без уваги органів влади? – йдеться в заяві. — Крім того, просимо роз’яснити, з яких причин десятки артистів, які постійно беруть участь в зйомках і гастролях в Криму, досі не включені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці».

У своїй заяві «1+1 медіа» посилається на оприлюднене в соцмережах нібито листування одного з топ-менеджерів українського телеканалу із членом Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо одного з акторів серіалу «Свати» і припускає, що мова йде про некоректну конкурентну боротьбу, внаслідок якої актора Федора Добронравова восени 2017 року включили до так званого «чорного списку».

Проте голова Нацради Юрій Артеменко раніше в коментарі «Детектору медіа» спростував, що за забороною серіалу «Свати» стоїть керівник телеканалу ICTV Олександр Богуцький: «Говорити, що Артеменко з Богуцьким заборонили «Свати», – це підміна понять. Артеменко нічого сам не забороняє, особистих рішень не приймає. Богуцький ніяких листів про заборону нам не писав. А от від Олександра Ткаченка у нас є лист із вимогою заборонити низку серіалів. Загалом Держкіно заборонило кількасот серіалів. Чому ж тут ідеться тільки про «Свати»?» 

У заяві «1+1 медіа» наводиться з посиланням на загальнодоступні джерела перелік прізвищ російських акторів, які «відвідували для участі в знімальних процесах або з гастролями територію Криму» та яким СБУ заборонила в’їзд до України.

«Проте жодна з вищезазначених осіб не включена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, і, як наслідок, на жоден фільм за участі цих осіб не відкликано прокатні посвідчення», - зазначається в заяві.

Окремо група «1+1 медіа» звертає увагу медіаспільноти, Міністерства культури України та Державного агентства України з питань кіно на те, що «деякі суб’єкти кінематографії, грубо порушуючи вимоги статті 15-1 Закону України «Про кінематографію» (щодо заборони трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора після 1 січня 2014 року), продовжують протиправну практику отримання в Україні державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів, які в Російській Федерації вважаються російськими, й деякі з яких навіть отримали в Російській Федерації «удостоверения национального фильма». І далі також наводяться приклади – це зокрема серіали «Чужая судьба» (інша назва – «Чужая милая», виробник – «Моторфильм», 2015 рік), «Полшага до семьи» (інша назва – «Сводные судьбы», виробник – «Марсмедиа», 2015 рік), «Черная кровь» (виробник – «Паламеда продакшн», 2017 рік).

«1+1 медіа» інформує, що відправила відповідні листи до СБУ, Національної ради з питань ТБ і радіомовлення та Міністерства культури України.

Читайте також

Як повідомляв «Детектор медіа», Окружний адміністративний суд міста Києва відмовився зупинити дію наказу Державного агентства з питань кіно про скасування прокатного посвідчення серіалу «Свати».

Відповідну ухвалу суд виніс 17 січня, відмовивши нею в задоволенні заяви про забезпечення позову ТОВ «Кіноквартал».

Нагадаємо, ТОВ «Кіноквартал» оскаржує в суді заборону трансляції серіалу «Свати» та внесення російського актора Федора Добронравова до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Відповідачами виступають Служба безпеки України, Міністерство культури України і Державне агентство з питань кіно.

У своєму позові «Кіноквартал» просить суд визнати протиправними дії СБУ та Мінкульту та скасувати їхні рішення щодо заборони в'їзду в Україну громадянину РФ, актору серіалу «Свати» Федору Добронравову та його внесення до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, а також скасувати рішення Держкіно щодо визнання недійсним державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування серіалу «Свати».

Разом з позовною заявою «Кіноквартал» подав заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу Держкіно про скасування прокатного посвідчення «Сватів». На обґрунтування клопотання про забезпечення позову «Кінокварталом» було долучено роздруківку з сайту Media Sapience. Суд відмовив у задоволенні цієї заяви про забезпечення позову.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
739
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop