17:18
Середа, 6 Грудня 2017

Закон про ЗМІ як «іноземних агентів» зачищає інформаційне поле перед черговими виборами Путіна - активіст

Перед виборами президента Росії Кремль зачищає інформаційне поле країни за допомогою закону про ЗМІ як «іноземних агентів», вважає активіст кримськотатарського національного руху Наріман Джелял.
Закон про ЗМІ як «іноземних агентів» зачищає інформаційне поле перед черговими виборами Путіна - активіст
Закон про ЗМІ як «іноземних агентів» зачищає інформаційне поле перед черговими виборами Путіна - активіст

Таку думку він висловив в ефірі «Радіо Крим.Реалії».

«З кимось (російська влада – КР) діятиме більш м'яко, обмежуючи можливості роботи іноземних журналістів, а комусь, на кшталт блогерів і цивільних журналістів, приписуватимуть неіснуючі порушення, штрафуватимуть, зааршутовуватимуть тощо. Зараз це вже відбувається в Криму», – вважає активіст.

Сьогодні, 6 грудня, президент Росії Володимир Путін заявив про намір балотуватися на новий термін на виборах у 2018 році. Чергові вибори президента Росії відбудуться 18 березня 2018 року, виборча кампанія має стартувати в грудні 2017 року. Путін був уперше обраний президентом у березні 2000 року, у 2004-му він переобрався на цей пост. З 2008 по 2012 рік працював на посаді голови уряду (президентом у цей час був його наступник на прем’єрській посаді Дмитро Медведєв), а в 2012-му знову став главою держави.

Читайте також

Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США. Коли стало відомо про таку вимогу з боку США, президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити «швидких дзеркальних заходів» у відповідь на «утиски російських журналістів у західних країнах».

1 грудня голова комітету з регламенту і контролю Державної думи РФ Ольга Савастьянова заявила, що парламент може заборонити відвідини засідань американськими журналістами. Цей крок стане відповіддю на нещодавнє позбавлення журналістів RT акредитації в Конгресі США. 

До Держдуми Росії внесли законопроект, який пропонує з 1 січня 2018 року карати штрафами іноземні ЗМІ в Росії у випадку визнання їх «іноземними агентами» чи порушення відповідного закону. Пропонований розмір штрафу становить від 10 тисяч рублів для фізичних осіб і до 5 мільйонів рублів для юридичних. У новому законопроекті передбачений також адміністративний арешт до 15 діб.

Мін'юст Росії оприлюднив список ЗМІ-«іноземних агентів». До нього ввійшли «Радіо Свободна Європа» / «Радіо Свобода (РСЕ / РС)» та 7 її окремих медіапроектів: «Крым.Реалии», телеканал «Настоящее Время», «Фактограф», татарсько-башкирська служба «Радіо Свобода» (AzatliqRadiosi), «Сибирь.Реалии», «Idel.Реалии», і «Кавказ.Реалии». Крім того, до переліку потрапила й інша медіакорпорація – «Голос Америки».

Президент «Радіо Вільна Європа»/ «Радіо Свобода» Томас Кент заявив, що медіакорпорації наразі невідомий характер обмежень її роботи в РФ після внесення до списку ЗМІ-«іноземних агентів».

У Міністерстві закордонних справ України назвали включення у Російській Федерації до списку «іноземних агентів» кількох ЗМІ «наступом на свободу слова».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
403
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
5.9% (1)
 
Ні, не подобається!
17.6% (3)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
76.5% (13)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 17
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop