14:26
Четвер, 5 Липня 2018

Суд у Росії оштрафував «Радіо Свободу» на 100 тисяч рублів

608
Районний суд у Москві 5 липня оштрафував корпорацію «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» (RFE/RL) за недотримання російського закону, що регулює діяльність засобів інформації, визначених як «іноземні агенти» на 100 тис. руб
Суд у Росії оштрафував «Радіо Свободу» на 100 тисяч рублів
Суд у Росії оштрафував «Радіо Свободу» на 100 тисяч рублів

Про це повідомляє «Радіо Свобода»

Видання зауважує, що ця справа може спричинити кримінальні звинувачення проти медіакорпорації та її працівників у Росії та загрожувати її діяльності в країні.

Президент RFE/RL Томас Кент зазначив, що обвинувачення в російському суді є «різким новим загостренням у низці російських дій, спрямованих на перешкоджання роботі компанії та провокування громадської недовіри щодо російського персоналу».

Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон. Того ж місяця до парламенту РФ внесли законопроект про штрафи для ЗМІ – «іноземних агентів».

Міністерство юстиції Росії внесло до списку «іноземних агентів» «Голос Америки», проекти «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода», телеканал «Настоящее Время»  та «Фактограф». Ці ЗМІ будуть зобов'язані звітувати перед Мін'юстом Росії про свою діяльність, а також вказувати в своїй продукції, що вони є іноземними агентами.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США.

Держдепартамент США застеріг Москву від застосування нового закону як інструменту обмеження свободи слова.

У січні Держдума Росії прийняла у першому читанні законопроект, який дозволить визнавати фізичних осіб іноземними ЗМІ, які виконують функції «іноземного агента». Комітет захисту журналістів закликав РФ відмовитися від цього законопроекту.

Читайте також

Фото: "Радіо Свобода"

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
608
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду