17:18
Вівторок, 7 Листопада 2017

Коломойський подав до суду на НБУ і ЗМІ

Колишній власник «ПриватБанку», екс-очільник Дніпропетровської облдержадміністрації, власник групи «1+1 медіа» Ігор Коломойський подав до Національного банку України (НБУ) та низки ЗМІ позов про захист честі, гідності та ділової репутації.
Коломойський подав до суду на НБУ і ЗМІ
Коломойський подав до суду на НБУ і ЗМІ

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на канцелярію Печерського райсуду столиці.

«Позивачем є Ігор Коломойський, а відповідачами у справі виступають Національний банк, ТОВ "Ріботто", ТОВ Редакція газети  "Закон і Бізнес", ТОВ "Інформаційне агентство Інтерфакс-Україна", ТОВ "Київський інститут проблем управління ім. Горшеніна" і фізична особа Тарас Мірошник», - зазначила працівниця суду.

Третіми особами у справі виступають Валерія Гонтарєва, Геннадій Боголюбов, а також ТОВ «Інкерія» і ТОВ «Інком 2001».

Текст судового визначення з вимогами позивача поки не оприлюднений.

«Укрінформ» нагадує, що екс-власник «ПриватБанку» Коломойський та пов’язані з ним компанії та особи вже подали до суду 90 позовів у зв'язку з націоналізацією цього банку. Зокрема, позови подані проти Національного банку України, Міністерства фінансів України, Фонду гарантування вкладів фізосіб та державного «ПриватБанку».

Зокрема, Коломойський оскаржує процедуру виведення «ПриватБанку» з ринку (4 позови), постанову Кабміну про входження держави в капітал фінустанови (2 позови) та намагається розірвати поруку щодо кредитів рефінансу (1 позов). До судів подано також 42 справи, в яких позивачі намагаються оскаржити те, що вони пов’язані з власниками «ПриватБанку». Зокрема, це позови від родини Суркісів, футбольного клубу «Динамо Київ» та «Акцент Банку».

Читайте також

Ще 19 справ спрямовано до суду з метою скасувати процедуру bail-in, коли депозити великих вкладників перетворювалися на капітал банку при націоналізації. В 17 справах офшори та фізособи, визнані пов’язаними з «ПриватБанком», оскаржують припинення нарахування відсотків по депозитах.

В Національному банку заявляли, що позови, за якими оскаржується націоналізація, не можуть мати наслідком повернення банку попереднім власникам.

Нагадаємо, 6 вересня стало відомо, що у справі про розкрадання коштів у «Приватбанку» Печерський районний суд Києва дозволив слідчому Генеральної прокуратури України здійснити огляд будівлі ТОВ «Поділ Нерухомість», де з 2012 року розташовані офіси «1+1 медіа». У медіагрупі це розцінили як спробу тиску.

8 вересня Господарський суд міста Києва порушив провадження за позовом ТОВ «Поділ Нерухомість» до НБУ про розірвання договору.

12 вересня група «1+1 медіа» заявила, що Національний банк України (НБУ) планує до 25 вересня провести відчуження будівлі ТОВ «Поділ Нерухомість» по вул. Кирилівській, 23 у Києві, де розташовані офіси «1+1 медіа», через те, що ця нерухомість перебуває в якості заставного майна по процедурі рефінансування «Приватбанку». Медіагрупа звернулася до Міністерства внутрішніх справ (МВС) з проханням забезпечити охорону будівлі.

Група «1+1 медіа» стверджує, що наразі від ТОВ «Поділ Нерухомість» вимагають сплати усю суму кредиту – 4,4 млрд грн. Однак, як зазначають у медіагрупі, оціночна вартість будівлі, відповідно до договору іпотеки, складає 258 млн грн. «1+1 медіа» повідомляє, що медіагрупа сплатила оренду до березня 2018 року та звернулась до НБУ з проханням прояснити ситуацію щодо подальшої оренди. Зазначено, що відповіді ще немає. 

12 вересня НБУ заявив, що не звертався до ТОВ «Поділ Нерухомість» із вимогою звільнити приміщення від орендаря, яким є ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1».

13 вересня ТОВ «Поділ Нерухомість» поінформувало, що арешт судом будівлі по вул. Кирилівській, 23 у Києві, де розташовані офіси «1+1 медіа», не вплине на оренду цих приміщень медіагрупою.

У жовтні Національний банк України (НБУ) звернувся із клопотанням проводити в закритому судовому засіданні розгляд Господарським судом міста Києва позову ТОВ «Поділ Нерухомість» до НБУ та «Приватбанку» як третьої сторони. Суд це клопотання задовольнив.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
640
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop