У НБУ припустили, що оприлюднений «1+1 медіа» запит до «Приватбанку» може бути чернеткою

У НБУ припустили, що оприлюднений «1+1 медіа» запит до «Приватбанку» може бути чернеткою

9 Лютого 2018
1864
9 Лютого 2018
15:30

У НБУ припустили, що оприлюднений «1+1 медіа» запит до «Приватбанку» може бути чернеткою

1864
У Національному банку України (НБУ) заявили, що запит до «Приватбанку» щодо рахунків співробітників холдингку, ймовірно не є офіційним і виглядає як чернетка. Нацбанк проведе розслідування і застосує відповідні санкції до джерела витоку інформації
У НБУ припустили, що оприлюднений «1+1 медіа» запит до «Приватбанку» може бути чернеткою
У НБУ припустили, що оприлюднений «1+1 медіа» запит до «Приватбанку» може бути чернеткою

Про це повідомила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова на брифінгу 9 лютого.

«Я не виключаю, що документ, на який усі посилаються, є суто технічним документом найнижчого рівня, – повідомила вона. – Як це працює? Приходить інспекція, робить якусь певну вибірку, знаходить якісь ознаки… В даному випадку нам ці ознаки надала компанія Kroll. Після цього вибірка уточняється, перевіряються фінансові операції, потоки між рахунками. Тобто, це технічна робота, тому там можуть бути помилки. І якщо запит чи його суттєвість не підтверджується, взагалі припиняється подальше розслідування».

Вона додала, що сумнівається у справжності запиту. НБУ проводитиме розслідування.

«Я досі не можу зрозуміти, як взагалі це могло потрапити в публічну площину... Зрозуміло, що зараз буде розслідування, ми будемо шукати тих, хто допустив витік інформації. Тим більше, що у мене є сумніви... Документ не зареєстрований і виглядає як чернетка», – сказала пані заступниця голови НБУ.

Нагадаємо, 8 лютого медіахолдинг «1+1 медіа» повідомив, що у їх розпорядженні опинився начебто запит Національного банку України, адресований в.о. голови правління «Приватбанку» з проханням надати виписки з банківських рахунків співробітників медіахолдингу. У медіагрупі заявили, що «розглядаєють цей запит як прямий тиск з боку вищого керівництва країни і спроби політичного переслідування напередодні виборів».

У відповідь на запит «Детектора медіа» Національний банк України повідомив, що зробив понад 70 запитів щодо рахунків понад 200 юридичних осіб, а також осіб, які пов’язані або можуть бути пов’язані з ними. Оприлюднений «1+1 медіа» запит до «Приватбанку» щодо рахунків співробітників медіахолдингу НБУ назвав «спробою маніпуляції громадською думкою з метою тиску на Національний банк та впливу на хід розслідування шахрайських дій в ПАТ КБ "Приватбанк" до націоналізації».

9 лютого у «1+1 медіа» повідомляють, що Національний банк України (НБУ) у запиті до «Приватбанку», в якому просив доступ до рахунків співробітників холдингу, використав несправжні прізвища топ-менеджменту та телеведучих. «1+1 медіа» вимагає від НБУ роз’яснень причин та логіки формування таких списків.

Нагадаємо, 6 вересня стало відомо, що у справі про розкрадання коштів у «Приватбанку» Печерський районний суд Києва дозволив слідчому Генеральної прокуратури України здійснити огляд будівлі ТОВ «Поділ Нерухомість», де з 2012 року розташовані офіси «1+1 медіа». У медіагрупі це розцінили як спробу тиску.

12 вересня група «1+1 медіа» заявила, що Національний банк України (НБУ) планує до 25 вересня провести відчуження будівлі ТОВ «Поділ Нерухомість» по вул. Кирилівській, 23 у Києві, де розташовані офіси «1+1 медіа», через те, що ця нерухомість перебуває в якості заставного майна по процедурі рефінансування «Приватбанку». Медіагрупа звернулася до Міністерства внутрішніх справ (МВС) з проханням забезпечити охорону будівлі.

Група «1+1 медіа» стверджує, що наразі від ТОВ «Поділ Нерухомість» вимагають сплати усю суму кредиту – 4,4 млрд грн. Однак, як зазначають у медіагрупі, оціночна вартість будівлі, відповідно до договору іпотеки, складає 258 млн грн. «1+1 медіа» повідомляє, що медіагрупа сплатила оренду до березня 2018 року та звернулась до НБУ з проханням прояснити ситуацію щодо подальшої оренди. Зазначено, що відповіді ще немає. 

12 вересня НБУ заявив, що не звертався до ТОВ «Поділ Нерухомість» із вимогою звільнити приміщення від орендаря, яким є ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1».

13 вересня ТОВ «Поділ Нерухомість» поінформувало, що арешт судом будівлі по вул. Кирилівській, 23 у Києві, де розташовані офіси «1+1 медіа», не вплине на оренду цих приміщень медіагрупою.

8 вересня Господарський суд міста Києва порушив провадження за позовом ТОВ «Поділ Нерухомість» до НБУ про розірвання договору.

На фото - Катерина Рожкова

Фото: скріншот відеотрансляції брифінгу НБУ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1864
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду