«1+1 медіа» помітила в запиті НБУ до «Приватбанку» несправжні прізвища своїх співробітників

«1+1 медіа» помітила в запиті НБУ до «Приватбанку» несправжні прізвища своїх співробітників

9 Лютого 2018
1389
9 Лютого 2018
11:14

«1+1 медіа» помітила в запиті НБУ до «Приватбанку» несправжні прізвища своїх співробітників

1389
У «1+1 медіа» повідомляють, що Національний банк України (НБУ) у запиті до «Приватбанку», в якому просив доступ до рахунків співробітників холдингу, використав несправжні прізвища топ-менеджменту та телеведучих. «1+1 медіа» вимагає від НБУ роз’яснень причин та логіки формування таких списків
«1+1 медіа» помітила в запиті НБУ до «Приватбанку» несправжні прізвища своїх співробітників
«1+1 медіа» помітила в запиті НБУ до «Приватбанку» несправжні прізвища своїх співробітників

Про це йдеться у заяві медіагрупи на відповідь НБУ щодо виявлення ними низки транзакцій з ознаками правопорушень.

«На жаль, відповідь Національного Банку свідчить про те, що державний орган не має жодної обґрунтованої позиції щодо причин перевірки всіх осіб, які зазначені на корпоративному сайті компанії, та є міноритарними акціонерами "1+1 продакшн"», – йдеться в заяві групи. – Окреме здивування викликає те, що навіть в одному простому запиті, центральний державний орган припускається понад 10% помилок, та запитує, захищенні банківською таємницею, дані фізичних осіб на основі корпоративних сайтів компаній та пошукових систем в інтернеті, не намагаючись, навіть створити видимість об’єктивного запиту, що ґрунтується хоча б на якійсь попередній перевірці».

Зокрема у медіагрупі зазначають, що не розуміють, чому у запиті НБУ до «Приватбанку» зазначені: Вікторія Шульженко, документи якої оформлені на прізвище Левченко; Єгор Гордєєв, який працює під творчим псевдонімом і має інше прізвище; Девід Cтогель, який начебто ніколи не мав рахунків у «Приватбанку»; Олександр Дубинський, який не має зв’язків із компанією (у «1+1 медіа» працює Олександр Дубінський). Також, як зазначає медіагрупа, у переліку осіб, які потребують перевірки, є Андрій Мальчевський без зазначення якихось детальних ознак. Адже в «1+1 медіа» є три людини з таким ім’ям і прізвищем.

«Ми вимагаємо чіткого роз’яснення причин та логіки формування таких списків, в іншому випадку, вважатимемо це  фарсом та прямим політичним тиском на журналістів та менеджерів медіахолдінгу», – зазначили у «1+1 медіа».

Нагадаємо, 8 лютого медіахолдинг «1+1 медіа» повідомив, що у їх розпорядженні опинився начебто запит Національного банку України, адресований в.о. голови правління «Приватбанку» з проханням надати виписки з банківських рахунків співробітників медіахолдингу. У медіагрупі заявили, що «розглядаєють цей запит як прямий тиск з боку вищого керівництва країни і спроби політичного переслідування напередодні виборів».

У відповідь на запит «Детектора медіа» Національний банк України повідомив, що зробив понад 70 запитів щодо рахунків понад 200 юридичних осіб, а також осіб, які пов’язані або можуть бути пов’язані з ними. Оприлюднений «1+1 медіа» запит до «Приватбанку» щодо рахунків співробітників медіахолдингу НБУ назвав «спробою маніпуляції громадською думкою з метою тиску на Національний банк та впливу на хід розслідування шахрайських дій в ПАТ КБ "Приватбанк" до націоналізації».

Нагадаємо, 6 вересня стало відомо, що у справі про розкрадання коштів у «Приватбанку» Печерський районний суд Києва дозволив слідчому Генеральної прокуратури України здійснити огляд будівлі ТОВ «Поділ Нерухомість», де з 2012 року розташовані офіси «1+1 медіа». У медіагрупі це розцінили як спробу тиску.

12 вересня група «1+1 медіа» заявила, що Національний банк України (НБУ) планує до 25 вересня провести відчуження будівлі ТОВ «Поділ Нерухомість» по вул. Кирилівській, 23 у Києві, де розташовані офіси «1+1 медіа», через те, що ця нерухомість перебуває в якості заставного майна по процедурі рефінансування «Приватбанку». Медіагрупа звернулася до Міністерства внутрішніх справ (МВС) з проханням забезпечити охорону будівлі.

Група «1+1 медіа» стверджує, що наразі від ТОВ «Поділ Нерухомість» вимагають сплати усю суму кредиту – 4,4 млрд грн. Однак, як зазначають у медіагрупі, оціночна вартість будівлі, відповідно до договору іпотеки, складає 258 млн грн. «1+1 медіа» повідомляє, що медіагрупа сплатила оренду до березня 2018 року та звернулась до НБУ з проханням прояснити ситуацію щодо подальшої оренди. Зазначено, що відповіді ще немає. 

12 вересня НБУ заявив, що не звертався до ТОВ «Поділ Нерухомість» із вимогою звільнити приміщення від орендаря, яким є ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1».

13 вересня ТОВ «Поділ Нерухомість» поінформувало, що арешт судом будівлі по вул. Кирилівській, 23 у Києві, де розташовані офіси «1+1 медіа», не вплине на оренду цих приміщень медіагрупою.

8 вересня Господарський суд міста Києва порушив провадження за позовом ТОВ «Поділ Нерухомість» до НБУ про розірвання договору.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1389
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду