Громадська рада Держкомтелерадіо закликає редакції державних і комунальних ЗМІ прискоритися у реформуванні
Громадська рада Держкомтелерадіо закликає редакції державних і комунальних ЗМІ прискоритися у реформуванні
Про це йдеться в релізі асоціації.
Зокрема Громадська рада Держкомтелерадіо просить пана Наливайка вплинути на прискорення розробленого Держкомтелерадіо проекту закону про внесення змін до Закону про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ № 6560 від 08.06.2017р. Також Громадська рада просить Держкомтелерадіо провести інформаційну та роз’яснювальну роботу серед редакцій, які мають бути реформованими, надати їм повну інформацію та доступ до усіх наявних інформаційно-консультаційних ресурсів щодо процедури роздержавлення, довести інформацію про мінімальні строки, необхідні для проходження крізь процедуру реформування, а також поінформувати про наявні джерела отримання допомоги у процесі реформи.
«Необхідність таких дій зумовлена низьким темпом здійснення реформи та ризиками, пов’язаними з цим. Так, станом на вересень 2017 року реформовано менше 20% комунальних видань, на це втрачено 21 місяць з 36 запланованих. Це означає, що на реформування більш ніж 80% видань залишився усього 1 рік.», – пояснюється у релізі.
УАМБ повідомляє, що для реформування однієї редакції необхідно 6 місяців та нагадує, що свідоцтва про реєстрацію газет, які не встигнуть реформуватися до 1 січня 2019 року, втратять чинність. Ці вимоги, зокрема, прописані у чинному Законі «Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ».
«Відповідно, редакції, які розпочнуть реформування надто пізно, ризикують бути закритими. Додатковим ризиком є далеко не нульова імовірність виникнення перешкод та протидії з боку засновників чи складнощі з підготовкою документів», – зазначає асоціація.
УАМБ закликає колективи редакцій державних та комунальних друкованих ЗМІ, які ще не розпочали процес реформування чи стикнулися з перешкодами, «терміново розпочати цей процес».
Нагадаємо, що 37 з 244 друкованих ЗМІ та редакцій здійснили перереєстрацію із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості.
Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» вступив в силу з 1 січня 2016 року. Реформа друкованих ЗМІ відповідно до закону розрахована на три роки до кінця 2018 року.
За повідомленням НСЖУ, редактори газет скаржаться, що в процесі реформування стикаються з тиском влади та позаплановими перевірками.
Фото: Нова доба