Уряд ФРН засуджує вироки Умерову і Семені в анексованому Криму та закликає їх звільнити
Уряд ФРН засуджує вироки Умерову і Семені в анексованому Криму та закликає їх звільнити
Про це заявила заступниця речника уряду Німеччини Ульріке Деммер у Берліні 29 вересня, повідомляє «Європейська правда».
За її словами, ці незаконні вироки лише підтвердили критичну доповідь ООН щодо ситуації з правами людини в незаконно анексованому Росією Криму, а тюремне ув'язнення щодо заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова є ще одним доказом переслідування з боку Росії.
Ульріке Деммер звернула увагу на те, що обидва вироки були винесені неавторизованими російськими інстанціями в незаконно анексованому Криму.
У федеральному уряді Німеччини закликали звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та журналіста «Радіо Свобода» Миколу Семену.
Як відомо, 27 вересня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова і призначив покарання у вигляді двох років колонії-поселення.
Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.
22 вересня підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Журналісту призначено покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір назвав вирок автору «Радіо Свобода» і «Крим.Реалії» Миколі Семені, якого окупаційний суд у Криму засудив до 2,5 років умовно через його публікації, порушенням свободи вираження думки і свободи засобів масової інформації.
Представництво ЄС в Україні заявило, що вирок кримському журналісту Миколі Семені порушенням свободи думки та свободи медіа на анексованому Росією півострові. Представництво також наголошує, що Європейський Союз закликає негайно зняти з Миколи Семени всі обвинувачення, а також негайно звільнити всіх, кого ув’язнили з порушенням норм міжнародного права.
Міністерство інформаційної політики України надіслало звернення до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України для відповідної правової реакції на вирок, винесений кримському журналістові Миколі Семені на анексованому Росією півострові 22 вересня.
Міністерство закордонних справ України висловило протест проти рішення окупаційного суду Крима, яким українського журналіста Миколу Семену засуджено до 2,5 років умовно.
Сполучені Штати висловили глибоку стурбованість рішенням суду в окупованому Росією Криму, який визнав журналіста «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» Миколу Семену винним за звинуваченнями в сепаратизмі.