19:34
П'ятниця, 22 Вересня 2017

Суд зобов’язав військову прокуратуру надати постанову про невизнання криворізького оператора Волка потерпілим

Сьогодні, 22 вересня, Центрально-міський суд Кривого Рогу (Дніпропетровська область) зобов’язав військову прокуратуру надати адвокату пораненого під час військових навчань оператора «Першого Криворізького» В’ячеслава Волка Максиму Горелікову постанову, згідно з якою оператора не визнають потерпілим в одному з кримінальних проваджень.
Суд зобов’язав військову прокуратуру надати постанову про невизнання криворізького оператора Волка потерпілим
Суд зобов’язав військову прокуратуру надати постанову про невизнання криворізького оператора Волка потерпілим

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) з посиланням на адвоката постраждалого Максима Горелікова.

«Ми надсилали листа до військової прокуратури із проханням надати нам постанову про невизнання В’ячеслава постраждалою стороною, втім нам було відмовлено через те, що ми не є стороною провадження. Тоді ми звернулися до суду, і сьогодні Центрально-міський суд Кривого Рогу виніс ухвалу і зобов’язав військову прокуратуру надати нам цю постанову», – розповів адвокат.

Також Гореліков зазначив, що ознайомлення з цією постановою важливе для розуміння причин такої відмови та подальшого її оскарження у суді.

За словами захисника, постанова має бути надана вже наступного тижня, тоді ж вона й оскаржуватиметься у Центрально-міському суді Кривого Рогу.

Раніше адвокат В’ячеслава Волка Максим Гореліков повідомив, що військова прокуратура Криворізького гарнізону Південного регіону України не визнає оператора потерпілим в одному з кримінальних проваджень, відкритих за статтею 420 (недбале ставлення до військової служби). За цим провадженням військова прокуратура має розслідувати дії військових осіб, які організовували навчання. Захист мав оскаржити цей крок прокуратури.

За фактом поранення оператора також відкриті кримінальні провадження за статтями 128 («Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження») та 263 Кримінального кодексу України («Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»). За цими справами В’ячеслава Волка визнано потерпілим. Розслідуванням цих справ займається поліція Кривого Рогу.

Читайте також

Як писав «Детектор медіа», 6 липня у Кривому Розі поранено оператора інформаційного порталу «Перший Криворізький» В'ячеслава Волка, який брав участь у зйомках постановочного кадру під час військових навчань. 

Підозрюваного затримано. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 7 років.

Понад 60 журналістів, активістів, громадських діячів підписали лист-звернення до міністар оборони України Степана Полторака із закликом прозорого, швидкого, ґрунтовного та незалежного розслідування поранення під час навчань у Кривому Розі оператора В’ячеслава Волка та кваліфікації їх у відповідності до Законів України, а також розробити нові стандарти безпечної взаємодії ЗМІ зі ЗСУ та Міноборони.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
436
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop