Про зміни у змістовому наповненні видання треба інформувати реєстратора – НСЖУ
Про зміни у змістовому наповненні видання треба інформувати реєстратора – НСЖУ
Таке роз’яснення дає медіаюрист ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко у відповідь на запит редакції газети «Придніпровський край» (Дніпропетровська область), що надійшов в рамках «Гарячої лінії» НСЖУ, повідомляє прес-служба Спілки.
Зокрема, у редакції запитують, чи може редактор рекламно-інформаційного тижневика друкувати статті політичного характеру.
Як пояснює пані Опришко, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 12 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» для реєстрації друкованого видання подається заява, в якій, зокрема, зазначається вид видання (загальнополітичне, з питань економіки і бізнесу, виробничо-практичне, наукове, науково-виробниче, науково-популярне, навчальне, довідкове, літературно-художнє, з питань мистецтва, спортивне, юридичне, еротичне, для дозвілля, медичне, релігійне, уфологічне, екологічне, туристичне, рекламне /понад 40 відсотків обсягу одного номера - реклама/, інформаційне, для дітей тощо).
Частина 4 статті 12 цього Закону передбачає, що засновник (співзасновники) друкованого засобу масової інформації зобов'язаний (зобов'язані) повідомити реєструючий орган про зміну виду видання, юридичної адреси засновника (співзасновників), місцезнаходження редакції у місячний термін.
«Невиконання цієї вимоги закону може стати підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 186-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка встановлює відповідальність за такі порушення законодавства про друковані ЗМІ: виготовлення, випуск або розповсюдження продукції друкованого засобу масової інформації після припинення діяльності цього друкованого засобу масової інформації, а так само ухилення від перереєстрації друкованого засобу масової інформації у передбачених законом випадках, чи від повідомлення реєструючому органу про зміну виду видання, юридичної адреси засновника (співзасновників), місцезнаходження редакції, – тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Таким чином, закон не забороняє змінювати вид видання, але зобов'язує повідомляти про такі зміни реєструючий орган», – пояснила пані Опришко.
Як писав «Детектор медіа», реформовані редакції не можуть претендувати на комунальні приміщення. Вимоги влади передати приміщення, що перебувають на балансі редакцій комунальних ЗМІ, на баланс органів місцевого самоврядування і укласти договори про оренду є законними
За повідомленням НСЖУ, у Державному бюджеті України на 2017 рік видатки на державну підтримку реформованим редакціям не передбачені.