СБУ і НАТО підписали угоду щодо кібербезпеки
Про це повідомляє «Укрінформ».
Інтереси української сторони представляє СБУ, Альянс визначив Румунію країною-лідером Фонду з боку НАТО.
Зокрема, угодою передбачено розбудову в Україні мережі ситуаційних центрів реагування на комп'ютерний інцидент та розгалуженої мережі автоматизованих датчиків подій, інтегрованих в інформаційні мережі об'єктів критичної інформаційної структури.
За повідомленням інформагентства, станом на 1 липня технічне обладнання та програмне забезпечення для України в рамках першого етапу Трастового фонду знаходиться в Україні на базі СБУ, МЗС та Держспецзв'язку. Воно проходить інтеграцію у загальну інфраструктуру національної системи кібербезпеки відповідно до проекту.
Як писав «Детектор медіа», у зв’язку із потужними кібератаками, які зазнала 27 червня Україна, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив НАТО посилить співпрацю з Україною у цій сфері
30 червня стало відомо, що Україною і НАТО започаткована спільна платформа у протидії гібридній війні є потенційним інструментом для зміцнення кібероборони сторін.
Нагадаємо, за фактом масштабної кібератаки на українські державні установи та компанії відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж».
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав кібератаку на українські державні органи і компанії «безпрецедентною».
Народний депутат України Антон Геращенко заявив, що кібератаку під видом вірусу-здирника було організовано спецслужбами РФ. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов також заявив про «російський слід» кібератаки.
З 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб.
Нині СБУ бореться з вірусом Petya спільно з FBI, NCA та кібербезпековими інституціями.
Фото: poltexpert.org