Нацполіція вже відкрила 66 кримінальних проваджень після атаки кібер-вірусу

Нацполіція вже відкрила 66 кримінальних проваджень після атаки кібер-вірусу

1 Липня 2017
2005

Нацполіція вже відкрила 66 кримінальних проваджень після атаки кібер-вірусу

2005
Національна поліція отримала станом на 30 червня понад дві тисячі повідомлень про криптолокер, що ширився Україною, починаючи з 27 червня. Із них, за останні три доби, до поліції офіційно надійшло 420 заяв від приватного та державного секторів країни. У 66 випадках розпочато кримінальні провадження за статтею 361 Кримінального кодексу України.
Нацполіція вже відкрила 66 кримінальних проваджень після атаки кібер-вірусу
Нацполіція вже відкрила 66 кримінальних проваджень після атаки кібер-вірусу

Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України.

Всього до Національної поліції надійшло вже 2108 повідомлень про інфікування комп’ютерних мереж вірусом-шифрувальником.

За останню добу станом на 30 червня таких повідомлень надійшло близько 600. За словами спеціалістів з кіберполіції, на третій день фіксації таких повідомлень, організації звертались до поліції лише з метою консультації та документування уражених вірусом комп’ютерів.

Загалом з приводу блокування роботи комп’ютерної техніки за допомогою вірусу-шифрувальника до поліції офіційно подано 420 заяв. З них – 309 звернень від приватного сектору країни та 111 – від державних організацій.

За результатами отриманих звернень, у 66 випадках поліція розпочала кримінальні провадження за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України.

Крім того, 354 такі факти внесені до журналу єдиного обліку про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Вирішується питання щодо їх правової кваліфікації.

Раніше повідомлялося, що, як свідчать дані компанії ESET, на Україну припало 75,2% заражень від загального числа заражень вірусом Petya в світі. На Німеччину - 9%, на Польщу - 5,8%. На Росію припало лише 0,8%.

Нагадаємо, за фактом масштабної кібератаки на українські державні установи та компанії , яка сталася 27 червня, відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж».

Народний депутат України Антон Геращенко заявив, що кібератаку під видом вірусу-здирника було організовано спецслужбами РФ. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов також заявив про «російський слід» кібератаки.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав кібератаку на українські державні органи і компанії «безпрецедентною».

З 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб.

Нині СБУ бореться з вірусом Petya спільно з FBI, NCA та кібербезпековими інституціями. Крім того започаткована Україною і НАТО спільна платформа у протидії гібридній війні.

Як повідомляв «Детектор Медіа», секретар РНБОУ Олександр Турчинов заявив, що одним із  механізмів поширення комп’ютерного вірусу Petya була система оновлення ПЗ бухгалтерської звітності і документообігу. Також він зазначив, що «активно використовувались системи «сірого інтернету», зокрема, можливості VPN, ТОR тощо, які активно рекламуються на російських ресурсах, доступ до яких було заборонено рішенням РНБО».

Турчинов наголосив, що багато державних установ зазнали пошкоджень через те, що системно не виконували рішення РНБО і доручення Національного координаційного центру кібербезпеки.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2005
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду