В США поки не впевнені, що за масованою кібератакою на Україну стоїть Росія

В США поки не впевнені, що за масованою кібератакою на Україну стоїть Росія

6 Липня 2017
1398

В США поки не впевнені, що за масованою кібератакою на Україну стоїть Росія

1398
Державний секретар США Рекс Тіллерсон під час перебування з офіційним візитом у Києві 9 липня говоритиме і з владою, і з громадянським суспільством, щоб отримати об'єктивну картину про нинішню ситуацію в Україні в галузі безпеки, а також в імплементації реформ. Обговорюватиметься також питання останньої масованої кібератаки на Україну.
В США поки не впевнені, що за масованою кібератакою на Україну стоїть Росія
В США поки не впевнені, що за масованою кібератакою на Україну стоїть Росія

Про це йшлося під час телефонного брифінгу в Державному департаменті США у середу щодо планів візиту Рекса Тіллерсона до української столиці, передає «Укрінформ».

«Держсекретар під час перебування в Києві намагатиметься поглибити свою взаємодію з українським урядом та вибудувати відносини з українським народом. Під час своїх зустрічей він зосереджуватиметься на двох основних напрямах нашої співпраці з Україною», - зауважив представник зовнішньополітичного відомства США.

Перший напрям, за його словами, «полягає в підтримці суверенітету й територіальної цілісності України», допомозі в урегулюванні конфлікту на сході країни та відновленні контролю над її міжнародними кордонами.

Інший напрям взаємодії спрямований на підтримку реформ в Україні, зосереджених на побудові сучасного прозорого та підзвітного уряду, який веде країну в напрямку Європи, що було визначено революцією на Майдані в 2014 році.

Водночас представники відомства не виключили, що під час спілкування держсекретаря США в українській столиці порушуватиметься також питання останньої кібератаки.

«Ми усвідомлюємо, що український уряд вважає Росію відповідальною за напади минулого тижня, але ми поки що не готові прийняти таке саме рішення», - зазначив чиновник.

За словами представників Держдепу, перебування держсекретаря Тіллерсона  в Києві дасть змогу йому почути з перших вуст про ситуацію в Україні як з боку влади, так і громадянського суспільства.

Раніше стало відомо, що Україна найбільшою мірою постраждала від шкідливої ​​програми-вірусу Petya.A, на її частку припало 75,24% випадків заражень вірусом у світі.

Як писав «Детектор медіа», починаючи з 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб. 

У зв’язку із потужними кібератаками, які зазнала 27 червня Україна, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що НАТО посилить співпрацю з Україною у цій сфері

30 червня стало відомо, що Україною і НАТО започаткована спільна платформа у протидії гібридній війні є потенційним інструментом для зміцнення кібероборони сторін.

За фактом масштабної кібератаки на українські державні установи та компанії відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав кібератаку на українські державні органи і компанії «безпрецедентною».

Народний депутат України Антон Геращенко заявив, що кібератаку під видом вірусу-здирника було організовано спецслужбами РФ. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов також заявив про «російський слід» кібератаки.

Заступник генерального секретаря НАТО Сорін Дукару, голова Служби безпеки України (СБУ) Василь Грицак та заступник директора Румунської служби інформації Крістіан Бізадя підписали угоду «Про реалізацію Трастового фонду України - НАТО з питань кібербезпеки».

Глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив , що головною метою останньої кібератаки проти України, яка сталася 27 червня, була дестабілізація ситуації в країни, хоча при цьому хакери прикривалися фінансовими мотивами.

Голова представництва Євросоюзу в Україні Хьюґ Мінґареллі запевняє, що в Євросоюзі готові до співпраці з Україною в протидії кібератакам.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1398
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ольга
2677 дн. тому
Я уже три года слушаю, как наши власти обвиняют Россию во всех смертных грехах. И каждый раз содятся в лужу. Но это власти. А вы – журналисты. Мне было приятно читать издание "Телекритика". Но таким публикациями, как эта, превращяетесь в желтушную "Экспресс-газету"
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду