14:41
П'ятниця, 17 Березня 2017

Сюмар відповіла «Інтеру», що він поширює кліше російської пропаганди в заяві про мовні квоти

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар вважає заяву медіахолдингу «Інтер медіа груп» щодо законопроекту про мовні квоти на ТБ принизливою та такою, що поширює кліше російської пропаганди.
Сюмар відповіла «Інтеру», що він поширює кліше російської пропаганди в заяві про мовні квоти
Сюмар відповіла «Інтеру», що він поширює кліше російської пропаганди в заяві про мовні квоти

«Детектор медіа» попросив народну депутатку, співавторку законопроекту № 5313 щодо мовних квот на телебаченні Вікторію Сюмар прокоментувати заяву «Інтер медіа груп», у якій ідеться, зокрема, про шкідливість законопроекту для телевізійної галузі, оскільки неможливо створювати в достатньому обсязі якісний контент українською мовою чи якісний дубляж.

«Така заява “Інтера” є принизливою. Говорити, що українською не можна створювати достатньо якісного телепродукту, - це поширювати кліше російської пропаганди про "вторинність" української мови та культури. Я би закликала авторів заяви мати повагу до країни, в якій вони мають честь жити і працювати, поважати Україну, українців та українську мову як одного за базових атрибутів мого народу. Закон буде прийнятий в цілому, думаю, вже впродовж наступних місяця-двох, зроблю для цього все можливе і неможливе. Українське телебачення буде українським: і за формою, і за суттю», - сказала пані Сюмар у коментарі «Детектору медіа».

Читайте також

Нагадаємо, 16 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу законопроект № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», який запроваджує на телебаченні обов’язкові квоти передач і фільмів українською мовою. Йдеться про 75% державної мови для загальнонаціональних телеканалів, 50% - для регіональних, а також 75% державної мови для програм новин на ТБ.

Цей законопроект зареєстрували 27 жовтня 2016 року народні депутати Микола Княжицький, Вікторія Сюмар та інші, а в лютому 2017 року вони ж подали доопрацьований варіант законопроекту.

16 березня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення оприлюднила результати моніторингу, згідно з якими найбільші обсяги ефіру українською мовою – на телеканалах «Еспресо» (100%), 5 канал (99%), «UA: Перший» (97%) і «Культура» (97%). Найменші – на телеканалах «Україна» (26%) та «Інтер» (26%).

17 березня медіахолдинг «Інтер Медіа Груп» висловив офіційну позицію щодо законопроекту про мовні квоти на ТБ. На думку «Інтера», цей законопроект порушує права російськомовних громадян України та носіїв інших регіональних мов. Також «Інтер» стверджує, що законопроект зашкодить розвитку українського телебачення, оскільки неможливо створювати в достатньому обсязі якісний контент українською мовою чи робити якісний дубляж, і це призведе до погіршення якості телепродукту та падіння телеперегляду.

Фото: «Народний фронт»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17562
Переглядів
Коментарі
Назар
19:28 / 19 Березня 2017
А на цвИнтер можна накласти штраф? (на, наприклад, стб наклали). І взагалі, нехай депутани швидше приймають закон про квоти на телебаченні.
Володимир
21:44 / 17 Березня 2017
Владимиру Пой пташка, пой !
Валерий
20:42 / 17 Березня 2017
Язык страны где живёшь нужно изучать, хотя бы из самоуважения... Многие россияне, которых я знаю ещё с СССР, изучили мову(хотя и не пользуются ею повседневно...)в совершенстве. Есть категория - ,,кацапы", которые считают всё нерусское недоразумением. Наверное , по собственной недоразвитости...Руссо туристо!Узнаёте?...
Владимир
18:39 / 17 Березня 2017
Все есть волна. И это пройдет. Уйдут Сюмары, Палубии, Порошенки.... Все будет НОРМАЛЬНО. Не надо хорошо, лучше - НОРМАЛЬНО!
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop