19:38
Вівторок, 14 Лютого 2017

Українське агентство з авторських та суміжних прав поскаржилось Нацраді, що радіостанції не сплачують роялті

1 655
14 лютого під час зустрічі голови Національної ради Юрія Артеменка, першого заступника голови Ольги Герасим’юк, заступника голови Уляни Фещук, а також членів Національної ради Валентина Коваля і Сергія Костинського з директором Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» Дмитром Костюком і начальницею юридичного департаменту Євгенією Назаренко обговорювалась виплата роялті авторам і виконавцям музичних творів, яка ускладнилась з початку цього року.
Українське агентство з авторських та суміжних прав поскаржилось Нацраді, що радіостанції не сплачують роялті
Українське агентство з авторських та суміжних прав поскаржилось Нацраді, що радіостанції не сплачують роялті

Про це йдеться на сайті Нацради.

Дмитро Костюк поінформував регулятора, що 2017 року радіостанції припинили договори з агентством, що унеможливить виплату як українським, так і закордонним артистам відрахувань за трансляцію пісень в ефірі радіомовників. За його словами, організація минулого  року переглянула підхід до сплати роялті в бік їх збільшення, після чого радіостанції перестали йти на контакт.

Представники Нацради заявили, що питання треба вирішувати на загальнодержавному рівні. Під час зустрічі йшлося про доцільність внесення змін до відповідних чинних законодавчих актів.

За словами представників Українського агентства з авторських та суміжних прав, воно зацікавлене також у тому, щоби регулятор у сфері медіа мав відповідні повноваження щодо перевірки наявності укладених договорів стосовно авторських і суміжних прав, оскільки нині Нацрада поки жодним чином не може контролювати цю діяльність телерадіоорганізацій.

Відтак учасники зустрічі домовилися, що надалі спільно діятимуть і напрацьовуватимуть шляхи для розв’язання ситуації, що склалася. 

Нагадаємо, у лютому член Нацради Сергій Костинський заявив, що практично всі радіостанції дотримуються норм закону про україномовні квоти на радіо, що набув чинності три місяці тому - 8 листопада 2016 року.

Читайте також на «Детекторі медіа» статтю Мар’яни Закусило «Від появи квот на українські пісні до зростання роялті».

Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1655
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду