Допомогти кримським журналістам можна завдяки публічним заявам про наявність проблем – Міятович

Допомогти кримським журналістам можна завдяки публічним заявам про наявність проблем – Міятович

3 Лютого 2017
1167
3 Лютого 2017
13:40

Допомогти кримським журналістам можна завдяки публічним заявам про наявність проблем – Міятович

1167
Єдиним дієвим механізмом для захисту журналістів у Криму в умовах російської анексії півострова може бути публічне інформування світової спільноти про ситуацію.
Допомогти кримським журналістам можна завдяки публічним заявам про наявність проблем – Міятович
Допомогти кримським журналістам можна завдяки публічним заявам про наявність проблем – Міятович

Про це заявила представник ОБСЄ зі свободи преси Дуня Міятович, повідомляють «Крим.Реалії».

«Єдиний механізм доступний для нас сьогодні – це уважно стежити за ситуацією і публічно заявляти про наявність проблем. На даний момент головна проблема в Криму – це випадок з Миколою Семеною. Але є й інші справи, коли журналістів звинувачують у скоєнні злочинів, на мій погляд, всі ці звинувачення необхідно зняти. Проблема в Криму є застарілою – відсутність плюралізму в ЗМІ, відсутність різних поглядів і голосів», – сказала пані Міятович.

Представниця ОБСЄ  зазначила, що основним пріоритетом діяльності міжнародних організацій і України має залишатися забезпечення безпеки журналістів.

«Для мене як представника міжнародної організації є проблемою те, що я не можу потрапити на територію. Я максимально намагаюся зберігати контакт з кримськими журналістами. Я зустрічалася з ними у Сімферополі у березні 2014 року і зустрічаюся з ними потім у Києві, в Одесі для того, щоб почути про їхні проблеми і намагаюся допомогти», – розповіла вона.

Нагадаємо, починаючи з 2014 року російська та підконтрольна їй влада в Криму чинять тиск на незалежних журналістів, перешкоджають роботі незалежних ЗМІ, ініціюють кримінальні справи проти журналістів.
Українські та міжнародні правозахисні організації неодноразово просили надати доступ на півострів міжнародним спостерігачам.

Як писав «Детектор медіа», у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович, а також Міністерство закордонних справ України, яке вимагає припинити переслідування пана Семени.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня, відхилив скаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ. На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом дорівнюють нулю.

6 грудня 2016 року стало відомо, що російська ФСБ закінчила слідство у справі кримського журналіста Миколи Семени.

20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності. 26 січня в Бахчисараї (Крим) співробітники ФСБ затримали адвоката кримського журналіста Миколи Семени Еміля Курбедінова. Пізніше в його будинку та офісі пройшли обшуки. Залізничний районний суд Сімферополя в окупованому Росією Криму обрав запобіжний захід Емілю Курбедінову. Адвоката заарештували на 10 діб.

Фото: Антикор

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1167
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду