The Financial Times опублікувала заклик до Трампа згадати про долю кримського журналіста Семени під час зустрічі з Путіним

The Financial Times опублікувала заклик до Трампа згадати про долю кримського журналіста Семени під час зустрічі з Путіним

26 Січня 2017
1893
26 Січня 2017
20:03

The Financial Times опублікувала заклик до Трампа згадати про долю кримського журналіста Семени під час зустрічі з Путіним

1893
26 січня британська газета The Financial Times надрукувала листа до редактора про долю кримського журналіста Миколи Семени, якому загрожує п’ять років в’язниці. Публікація називається «Чи підтримає лідер вільного світу віроломну російську агресію?».
The Financial Times опублікувала заклик до Трампа згадати про долю кримського журналіста Семени під час зустрічі з Путіним
The Financial Times опублікувала заклик до Трампа згадати про долю кримського журналіста Семени під час зустрічі з Путіним

Про це повідомляє «Центр інформації про права людини».

У публікації  журналіста Юрія Луканова, який співпрацює з Центром інформації про права людини у галузі міжнародної адвокації, згадується, що Миколі Семені було висунуто звинувачення того ж дня, коли відбувалася інавгурація Дональда Трампа.

Коли Трамп був кандидатом в президенти, він здивував своєю пропозицією визнати нелегальну анексію Криму через те,  що, за його словами,  більшість кримчан підтримувала ідею приєднатися до Росії.  Президент Трамп, відзначається в листі,  має взяти  до уваги, що Микола Семена зараз увійшов до довгого списку тих журналістів, активістів і простих кримчан, хто може отримати тривалий тюремний термін за те, що має  протилежну точку зору.

В публікації згадується про так звану кримську поправку до Кримінального кодексу Росії, ухвалену Думою  у травні 2014 року, яка передбачає п’ять років в’язниці для кожного, хто порушить питання територіальної цілісності Росії. Четверо кримських журналістів отримали звинувачення, згідно цього закону, за те, що говорили про легальне право України на цю територію. Кілька дюжин активістів і членів кримськотатарської етнічної меншини стикнулися з  такими ж звинуваченнями за незгоду з незаконним захопленням землі і репресіями на півострові.

Автор публікації згадує також паризького кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка, якого арештували у Москві, куди він приїхав провідати родичів, і звинуватили у шпигунстві проти Росії.

«Росія вже третій рік, - йдеться у публікації, -  веде жорстоку війну проти України:    від  гібридного   залякування і дезінформації через пропагандистські канали аж  до  пригнічення і реальних не на життя, а на смерть, військових битв у східному регіоні Донбасі. Об’єднані російські військові сили і сили відколотих регіонів продовжують щоденні обстріли і регулярні вбивства урядових військ. Коло 10000 людей загинуло  у майже трирічній боротьбі. Не зважаючи на це, Президент Трамп, повторює про свої плани встановити дружні стосунки з Росією і може підтримати зняття санкцій накладених через агресію проти України».

Публікація звершується пропозицією лідеру вільного світу  Дональду Трампу, коли він тиснутиме руку російському візаві Володимиру Путіну під час зустрічі тет-а-тет,  говорити  про долю журналіста Миколи  Семени, який писав для «Радіо вільна Європа» «Радіо Свобода», про інших переслідуваних кримчан і  донбаських жертв триваючої війни.

Автор публікації резюмує, що мовчання містера Трампа лише підтримає і заохотить далі розпалювати віроломну війну Росії проти свободи слова, прав людини і миролюбного сусіда.

Нагадаємо, 20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.

26 січня в Бахчисараї (Крим) співробітники ФСБ затримали адвоката кримського журналіста Миколи Семени Еміля Курбедінова. Пізніше в його будинку та офісі пройшли обшуки.

Залізничний районний суд Сімферополя в окупованому Росією Криму обрав запобіжний захід Емілю Курбедінову. Адвоката заарештували на 10 діб

Як писав «Детектор медіа», у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович, а також Міністерство закордонних справ України, яке вимагає припинити переслідування пана Семени.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня, відхилив скаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ. На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом дорівнюють нулю.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени. 

6 грудня 2016 року стало відомо, що російська ФСБ закінчила слідство у справі кримського журналіста Миколи Семени.

На фото - Микола Семена

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1893
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду