Деякі засновники не хочуть відпускати місцеві ЗМІ навіть у другому етапі роздержавлення – НСЖУ

Деякі засновники не хочуть відпускати місцеві ЗМІ навіть у другому етапі роздержавлення – НСЖУ

6 Грудня 2016
2408
6 Грудня 2016
09:48

Деякі засновники не хочуть відпускати місцеві ЗМІ навіть у другому етапі роздержавлення – НСЖУ

2408
Частина комунальних газет може мати проблеми у процесі реформування, оскільки засновники у визначений час проігнорували це питання.
Деякі засновники не хочуть відпускати місцеві ЗМІ навіть у другому етапі роздержавлення – НСЖУ
Деякі засновники не хочуть відпускати місцеві ЗМІ навіть у другому етапі роздержавлення – НСЖУ

Про це повідомляє Національна спілка журналістів (НСЖУ).

Зокрема, за словами секретаря НСЖУ, голови Асоціації регіональних ЗМІ у Харківській області Костянтина Григоренка Балаклійська і Сахновщинська районні ради досі не прийняли відповідних рішень щодо реформування місцевих газет у другому етапі. Хоча трудові колективи у встановлені терміни прийняли рішення про реформування і надали необхідні документи.

Медіаюрист Інституту розвитку регіональної преси та експерт юридичної «Гарячої лінії» НСЖУ Людмила Опришко зазначила, що якщо у визначений час засновник не прийняв рішення про реформування, то відбувається порушення закону.

«На жаль, такі випадки трапляються і вони непоодинокі. Єдиним способом захисту свого права може бути звернення до суду. Звісно, можна ще раз у позасудовому порядку нагадати,  що наближається другий етап і  ми просимо все ж таки прийняти рішення щодо реформування, бо його незабаром слід  буде виконувати. Але якщо і це не вплине, то треба звертатися до суду», – сказала пані Опришко.

Юрист визнає, що не завжди ці звернення є результативними, практика дуже суперечлива, однак іншого способу на сьогодні немає.

«Зараз юристи, які працюють в рамках «Гарячої лінії» НСЖУ і юристи, які працюють у відповідній програмі ОБСЄ, спільно розробляють проект  змін до закону «Про реформування» для того, щоб все ж таки швидше і ефективніше поновлювати права редакцій. Але законотворча робота досить тривала, тому наразі рішення для редакцій – лише захист у суді», – зазначила медіаюрист.

Як зауважує перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, у таких випадках очевидним є низький рівень політичної культури певних місцевих посадовців та політиків.

«Вони сподіваються, що реформа комунальних газет зупиниться і це дасть їм і в подальшому можливості прямого впливу на редакційну політику місцевих газет. Ігнорування закону є неприпустимим, НСЖУ розцінює це як порушення прав журналістів та редакцій і, звісно, захищатиме їхні права», – прокоментував пан Томіленко.

Наразі НСЖУ звернулася з офіційним запитом до Держкомтелерадіо про складання списку комунальних газет, щодо яких місцеві органи влади взагалі відмовляються приймати рішення про реформування.

Нагадаємо, 23 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затвердив Перелік друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі, згідно із законом «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ».

Закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» набув чинності з 1 січня 2016 року.

У квітні Держкомтелерадіо оприлюднив порядок формування переліку друкованих ЗМІ, що здійснюватимуть реформування.

Наприкінці вересня Держкомтелерадіо погодив з усіма зацікавленими відомствами проект Переліку друкованих ЗМІ та редакцій, реформування яких здійснюватиметься на першому етапі, і направив документ на затвердження Кабінету Міністрів. До переліку увійшли 244 видання.

Фото: Інтернет-право UA

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2408
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду