13:26
Середа, 23 Листопада 2016

Уряд затвердив Перелік друкованих ЗМІ та редакцій, що реформуються на першому етапі (ДОПОВНЕНО)

23 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затвердив Перелік друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі, згідно із законом «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ».
Уряд затвердив Перелік друкованих ЗМІ та редакцій, що реформуються на першому етапі (ДОПОВНЕНО)
Уряд затвердив Перелік друкованих ЗМІ та редакцій, що реформуються на першому етапі (ДОПОВНЕНО)

Як повідомив «Детектору медіа» голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, до підготовленого його відомством переліку увійшло 244 редакції з усіх областей України. «Найактивніше підтримують реформування редакції Житомирської області – 17, Вінницької – 16, Запорізької – 15, Рівненської – 14. Менш активні в Закарпатті, де до першого етапу долучилась тільки одна редакція, в Донецькій – 2, в Київській та Чернівецькій областях по 5 видань», – уточнив пан Наливайко.

Завантажити перелік можна тут. Нагадаємо, що в ньому немає газети Кабінету Міністрів «Урядовий кур'єр», газети й журналу Верховної Ради «Голос України» та «Віче», газет Київської міської ради «Хрещатик» і «Вечірній Київ», оскільки вони вирішили реформуватися на другому етапі.

Читайте також

Законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» встановлено, що реформування редакцій буде проведено у два етапи. На першому етапі (протягом 2016 року) реформуються ті ЗМІ, які подали відповідні клопотання. На другому етапі протягом двох наступних років (2017-2018) будуть реформовані всі інші друковані ЗМІ.

Згідно із законом органи влади і місцевого самоврядування виходять зі складу засновників чи співзасновників друкованих ЗМІ. «Відтак чиновники будуть позбавлені можливості впливати на редакційну політику, користуватись, так званим телефонним правом. Це ще один крок до незалежності ЗМІ і зміцнення свободи слова в країні», – наголосив пан Наливайко.

За його даними, більшість редакцій позитивно сприймають ідею самоврядування і відповідальності за свої газети, вони зважують свої сили й економічно готові до майбутнього самостійного життя.

Нагадаємо, закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» набув чинності з 1 січня 2016 року.

У квітні Держкомтелерадіо оприлюднив порядок формування переліку друкованих ЗМІ, що здійснюватимуть реформування.

Наприкінці вересня Держкомтелерадіо погодив з усіма зацікавленими відомствами проект Переліку друкованих ЗМІ та редакцій, реформування яких здійснюватиметься на першому етапі, і направив документ на затвердження Кабінету Міністрів. До переліку увійшли 244 видання.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5562
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop