18:41
Понеділок, 21 Листопада 2016

Суд у Росії визнав українського політв’язня Клиха винним в образі прокурора

Заводський районний суд Грозного засудив громадянина України, історика, журналіста Станіслава Клиха до 240 годин обов'язкових робіт, що були замінені на один місяць позбавлення волі, начебто «за образу прокурора».
Суд у Росії визнав українського політв’язня Клиха винним в образі прокурора
Суд у Росії визнав українського політв’язня Клиха винним в образі прокурора

Про це повідомляє «Кавказский Узел».

20 лютого Верховний суд Чечні виніс постанову про передачу матеріалів для порушення стосовно Станіслава Клиха кримінальної справи про образу прокурора під час судового засідання. Політв’язень відмовився визнати провину.

Сьогодні, 21 листопада,  прокурор зажадав для Клиха 1,5 місяці позбавлення волі. Головуючий виніс обвинувальний вирок у справі про образу прокурора.

Згідно з рішенням суду, Станіслав Клих «діяв навмисно» і його провина «підтверджується показаннями свідків потерпілого і свідків», а також іншими письмовими доказами, в тому числі висновками лінгвістичної експертизи.

Суддя призначив покарання у вигляді 240 годин обов'язкових робіт і за частиною першою статті 71 (Порядок визначення термінів покарань при складанні покарань) КК РФ. При повному складанні покарань за сукупністю вироків обов'язкові роботи замінені на позбавлення волі. Остаточно Клих засуджений до одного місяця позбавлення волі.

Читайте також

Нагадаємо, Станіслав Клих був затриманий у Росії у 2014 році, коли поїхав до своєї вагітної співмешканки в Орловську область (Росія). У вересні минулого року він заявив, що свідчив під тортурами.

У лютому стало відомо, що російський правозахисний центр «Меморіал» визнав політичними в’язнями незаконно утримуваних на території Чечні (Росія) українських громадян Миколу Карпюка та Станіслава Клиха.

19 травня колегія присяжних засідателів у Верховному суді Чечні визнала Станіслава Клиха і Миколи Карпюка винними у вбивствах і замахах на вбивство російських військовослужбовців під час першої чеченської кампанії. 26 травня Миколу Карпюка російський суд засудив до 22,5 років ув'язнення, Станіслава Клиха - до 20 років.

«Меморіал» заявив, що Станіслава Клиха, як і Миколу Карпюка судили за обвинуваченням у начебто участі у війні в Чечні на основі їх власних свідчень, отриманих під тортурами.

Адвокат Станіслава Клиха повідомила, що його  жорстоко катували в російській в'язниці і, очевидно, «накачували» психотропними препаратами.

У серпні український громадянин, історик, журналіст Станіслав Клих, засуджений Верховним судом Чечні (Росія) за звинуваченням в участі в першій чеченській війні на боці Ічкерії, звернувся до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням прискорити процес повернення політичних в'язнів-українців, переслідуваних у Росії. Зараз щодо ув’язненого у Росії порушено ще одну справу.

На фото – Станіслав Клих

Фото: Антон Наумлюк, «Радіо Свобода»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2471
Переглядів
Коментарі
igor
20:01 / 21 Листопада 2016
нехер туда ездить!!! зарубите себе на носу идиоты!!!
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop