12:35
Понеділок, 21 Листопада 2016

Телеканал «Планета» отримав ще одне попередження Нацради

18 листопада Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила ще одне попередження супутниковому телеканалу «Планета» (ТОВ «Телемережа “Уніка-TV”»), який називає себе «слов’яно-арійським» каналом.
Телеканал «Планета» отримав ще одне попередження Нацради
Телеканал «Планета» отримав ще одне попередження Нацради

Представники Нацради намагалися провести позапланову перевірку каналу за скаргою громадянина на те, що в ефірі «Планети» 9 вересня 2016 року вийшла в ефір програма расистського та антисемітського змісту, що було підтверджено даними моніторингу Нацради. Але перевірити компанію не вдалося, оскільки вона не надала представникам Нацради можливості провести перевірку.

Нацрада констатувала порушення каналом пункту 4.2 Інструкції з проведення перевірок, оскільки ліцензіат унеможливив проведення позапланової перевірки. За це порушення каналу оголошено попередження.

Два тижні тому, 8 листопада, Нацрада оголосила «Планеті» попередження з аналогічних підстав – через неможливість проведення перевірки.

Нагадаємо, 14 липня Нацрада за результатами позапланової перевірки оголосила попередження супутниковому телеканалу «Планета» за не передбачену ліцензією ретрансляцію програми телеканалу NewsOne і трансляцію музичних кліпів і програм за участі фігурантів Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

31 серпня Нацрада за результатами позапланової перевірки оголосила друге попередження телеканалу «Планета» за низку порушень різних норм законодавства та умов ліцензії. У тому числі – за пропаганду винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх національності, що є порушенням частини 2 статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення».

3 вересня Нацрада звернулася до Служби безпеки України з проханням вжити заходів впливу на «Планету», яка, за даними регулятора, поширює в ефірі ксенофобські та шовіністичні висловлювання.

У вересні Посольство Держави Ізраїль в Україні передало Міністерству закордонних справ України ноту щодо змісту програм телеканалу «Планета», які, на думку посольства, пропагують ксенофобію і антисемітизм.

2 лютого 2017 року в телеканалу «Планета» завершується строк дії ліцензії на супутникове мовлення. В разі наявності не скасованих попереджень Нацрада може відмовити каналу в продовженні ліцензії.

У 2015 році Нацрада хотіла анулювати в суді ліцензію каналу «Планета». 9 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд міста Києва повністю відмовив у задоволенні позову Нацради про анулювання ліцензії «Планети» на підставі того, що перед зверненням до суду Нацрада не використала передбачених законодавством санкцій: попередження та штрафу. 3 лютого 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення суду першої інстанції.

Тим часом телеканал Планета оскаржує й інші рішення Нацради. 23 червня 2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні позову телекомпанії про скасування рішення Нацради від 24 березня 2016 року про призначення позапланової перевірки каналу.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
704
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop