ПРОЕКТИ
14:29
Четвер, 10 Листопада 2016

Нацрада знову покарала «слов’яно-арійський» телеканал

8 листопада Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження супутниковому телеканалу «Планета» (ТОВ «Телемережа “Уніка-TV”»), який називає себе «слов’яно-арійським» каналом.
Нацрада знову покарала «слов’яно-арійський» телеканал
Нацрада знову покарала «слов’яно-арійський» телеканал

Представники Нацради намагалися провести позапланову перевірку каналу, але їм це не вдалося: за адресою вони його не знайшли, а представники компанії телефоном повідомили, що відмовляються брати участь у перевірці за вказаною адресою.

Нацрада констатувала порушення каналом інструкції Нацради з проведення перевірок, оскільки унеможливив проведення позапланової перевірки.

Позапланова перевірка була призначена 15 вересня на підставі даних моніторингу, який зафіксував 2-4 вересня в ефірі каналу показ циклу програм, у яких відбувалася пропаганда винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження.

Нагадаємо, 14 липня Нацрада за результатами позапланової перевірки оголосила попередження супутниковому телеканалу «Планета» (ТОВ «Телемережа “Уніка-TV”») за не передбачену ліцензією ретрансляцію програми телеканалу NewsOne і трансляцію музичних кліпів і програм за участі фігурантів Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

31 серпня Нацрада за результатами позапланової перевірки оголосила друге попередження телеканалу «Планета» за низку порушень різних норм законодавства та умов ліцензії. У тому числі – за пропаганду винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх національності, що є порушенням частини 2 статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення».

3 вересня Нацрада звернулася до Служби безпеки України з проханням вжити заходів впливу на «Планету», яка, за даними регулятора, поширює в ефірі ксенофобські та шовіністичні висловлювання.

У вересні Посольство Держави Ізраїль в Україні передало Міністерству закордонних справ України ноту щодо змісту програм телеканалу «Планета», які, на думку посольства, пропагують ксенофобію і антисемітизм.

2 лютого 2017 року в телеканалу «Планета» завершується строк дії ліцензії на супутникове мовлення. В разі наявності не скасованих попереджень Нацрада може відмовити каналу в продовженні ліцензії.

У 2015 році Нацрада хотіла анулювати в суді ліцензію каналу «Планета». 9 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд міста Києва повністю відмовив у задоволенні позову Нацради про анулювання ліцензії «Планети» на підставі того, що перед зверненням до суду Нацрада не використала передбачених законодавством санкцій: попередження та штрафу. 3 лютого 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення суду першої інстанції.

Тим часом телеканал Планета оскаржує й інші рішення Нацради. 23 червня 2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні позову телекомпанії про скасування рішення Нацради від 24 березня 2016 року про призначення позапланової перевірки каналу.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
935
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop