Завтра російські слідчі проводитимуть з Сущенком слідчі дії
Про це повідомив його адвокат Марк Фейгін, який 14 жовтня нагамався потрапити до московського СІЗО «Лефортово», передає телеканал «112 Україна».
«Я зараз сиджу в черзі в "Лефортово" і розраховую потрапити, але шансів мало. Сьогодні п'ятниця, короткий день. Я тут 16-й. Мені вчора телефонував слідчий Креков, який веде нашу справу, і сказав, що у нас будуть слідчі дії в понеділок о 14:30. Я підозрюю, що будуть знайомити з постановою про призначення експертиз. А у вівторок я вже записався 7-м. І точно потраплю надовго, на пару годин. Ми з Романом пишемо цілий опус його показань і я думаю, що до вівторка закінчимо його і подамо слідству своїм клопотанням», - сказав в ефірі каналу Марк Фейгін.
Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».
«Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатомМарком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці. За словами його адвоката,незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту.
Міністерство закордонних справ спершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.
Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.
5 жовтня Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени.
Більше за темою читайте тут.