15:00
Середа, 5 Жовтня 2016

Влада Німеччини чекає, що Росія надасть докази провини Романа Сущенка

У Німеччині стежать за справою затриманого в Москві журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка і чекають, що російська влада надасть переконливі докази щодо його арешту, якщо такі є.
Влада Німеччини чекає, що Росія надасть докази провини Романа Сущенка
Влада Німеччини чекає, що Росія надасть докази провини Романа Сущенка

Про це «Укрінформу» повідомив речник МЗС ФРН Мартін Шефер.

«Якщо є підстави для арешту, то ми чекаємо, що підстави для висунення таких обвинувачень буде представлено», - заявив Мартін Шефер.

Дипломат запевнив, що в Німеччині «дуже уважно» стежать за всіма подіями у відносинах між Україною і Росією, які не лише один для одного є великими сусідами, а також і сусідами Європейського Союзу. У Берліні також «взяли до відома» арешт українського журналіста.

Мартін Шефер наголосив: «З точки зору федерального уряду ми б хотіли, щоб усі журналісти - чи то в Німеччині, в Росії, в Україні або будь-якій іншій країні світу - могли вільно виконувати свою роботу, а свобода преси поважалася».

Нагадаємо, 5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени.

Читайте також

Власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».

«Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці. За словами його адвоката, незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту.

Міністерство закордонних справ впершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.

Більше за темою читайте тут.

На фото - Роман Сущенко

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
323
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop