Завершується прийом заявок на проект з підтримки державних та комунальних ЗМІ, що реформуються у першому етапі
Завершується прийом заявок на проект з підтримки державних та комунальних ЗМІ, що реформуються у першому етапі
Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.
Проект розраховано на державні та комунальні ЗМІ, які беруть участь у першому етапі реформування.
Як зазначається, у ході проекту буде відібрано до шести редакцій друкованих державних або комунальних ЗМІ, залучених до першого етапу реформування, яким в подальшому надаватиметься експертна та методична підтримка. Запитувачем та головним партнером проекту є Державний комітет телебачення і радіомовлення України.
«Для кожного медіа окремо, з огляду на його специфіку, буде проведено маркетингове дослідження та аналіз аудиторії, на базі яких експертами буде підготовлено стратегії розвитку та навчально-тренінговий план із залученням українських та міжнародних фахівців», - повідомляє прес-служба.
Навчання передбачатиме три компоненти: медіа як бізнес (для головних редакторів, бухгалтерів, керуючого персоналу), виробництво контенту (для журналістів)тамультимедійність (вихід з офф-лайну в он-лайн, веб-сайти, соцмережі, ін.).
Для участі у конкурсі від державних та комунальних друкованих ЗМІ потрібно до 15 серпня 2016 р. подати наступні документи:
- копія свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ;
- анкета до участі у проекті (додається);
- декілька примірників видання за різні дати виходу протягом останніх 6 місяців;
- супровідний лист у довільній формі.
За результатами розгляду поданих документів враховуватиметься наступне:
- Обсяг та зміст наданого пакета документів. Заявка повинна бути повною та відображати професійний рівень та мотивацію видання.
- Чітке бачення розвитку: як само видання планує розвиватися, і чому саме так?
- Чітке бачення потреб: що саме видання просить у донора, як цю допомогу використає, і як ця допомога вплине на посилення економічної незалежності та стійкості видання?
- Чітке розуміння виданням потреб свого читача, своєї конкурентної позиції, сильних та слабких сторін.
- Наявність у видання команди у поточний момент та її функціонал.
- Стійкість видання у поточний момент (обсяг дотацій з місцевого бюджету).
З метою забезпечення різноманітності формату залучених видань та розроблених стратегій, також братимуться до уваги сфера розповсюдження видань: місцева (в межах однієї області, обласного центру або двох і більше сільських районів, одного міста, району, або окремих населених пунктів), регіональна (дві і більше областей) та їх географія (Центр, Північ, Південь, Схід, Захід України).
Інформація подається в паперовому (01030, Київ, вул. Стрілецька, 16) та електронному вигляді media.konkurs2016@gmail.com у форматі: супровідний лист про участь в проекті (PDF), копія свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ (PDF), анкета участі у проекті (Word).
Нагадаємо, нова ініціатива Координатора проектів ОБСЄ в Україні передбачає розробку стратегій сталого розвитку для регіональних медіа, які підлягають реформуванню згідно із Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».
Державний комітет телебачення і радіомовлення пропонуєодноразову адресну фінансову підтримку друкованим ЗМІ, які розпочали реформування згідно із законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», у розмірі 50 тис. грн. кожному виданню.
26 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Закон набув чинності з 1 січня 2016 року.