12:45
Понеділок, 1 Серпня 2016

На Тернопільщині влада проігнорувала протест журналістів та звільнила редактора місцевої газети

Тернопільська районна влада, попри невдоволення колективу газети «Подільське слово», змінила керівника видання
На Тернопільщині влада проігнорувала протест журналістів та звільнила редактора місцевої газети
На Тернопільщині влада проігнорувала протест журналістів та звільнила редактора місцевої газети

Про це пише «Терноград».

29 липня на сесії Тернопільської районної ради більшістю голосів депутати звільнили редактора газети «Подільське слово» Ганну Макух та призначили на керівну посаду Наталю Чапрак, редакторку видання «У кожен дім».

«Газета «У кожен дім» – вона більш рекламного спрямування, а мені завжди було цікаво писати. Я багато пишу, я добре пишу, просто… До слова, бо читала, в Інтернеті статті з приводу цього, напевно, журналістів з газети «Подільське слово», що не бачили ніде моїх статей. Справді, їх ніде не видно, бо я не підписуюся своїм іменем, але це не важливо. Мені хочеться рости, розвиватися, відкривати в собі щось інше, відкривати щось інше в тій газеті»,  прокоментувала пані Чапрак своє призначення.

Читайте також

Колектив редакції таке рішення райради вважає незаконним.

«Редакція газети перебуває в процесі реформування, відповідно до нового Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ. Колективом відповідно до цього Закону зроблені необхідні кроки, тому така постановка питання грубо порушує Закон і свідчить про намагання підступним способом звільнити редактора Макух Ганну Миколаївну, ігноруючи позицію трудового колективу. Трудовий колектив вважає звільнення редактора безпідставним», – зазначається у зверненні колективу видання.

На посаді редактора «Подільського слова» пані Макух пропрацювала 12 років. За її словами, за цей час вдалося вдвічі збільшити тираж видання.

«Таке рішення було б логічним і вже б про нього всі забули, якби воно було поставлене на голосування до 1 січня 2016-го року. Я ніколи не трималася за свою посаду. Свою роботу я люблю. І це надзвичайно складна справа – творити газету. Якщо буду звільнена, значить, так і буде», –  прокоментувала своє звльнення пані Макух.

Як писав «Детектор медіа», редактор місцевої газети «Подільське слово» Ганна Макух заявляла, що на сесії Тернопільської районної ради її планують звільняти.

Нагадаємо, подібна ситуація сталася на Полтавщині. Там колишньому головному редактору Новосанжарської районної газети «Світлиця» Олександру Зінченко Касаційний суд відмовив в поновленні на роботі після того, як районна рада не продовжила з ним контракт. Рішення суду пан Зінченко вважає політичним.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
911
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop