СБУ позбавила акредитації журналістку «Новой газеты» Юлію Полухіну, але не заборонила їй в'їзд в Україну

СБУ позбавила акредитації журналістку «Новой газеты» Юлію Полухіну, але не заборонила їй в'їзд в Україну

13 Липня 2016
2489
13 Липня 2016
15:00

СБУ позбавила акредитації журналістку «Новой газеты» Юлію Полухіну, але не заборонила їй в'їзд в Україну

2489
Служба безпеки України (СБУ)позбавила акредитації кореспондента російської «Новой газеты» Юлію Полухіну через її репортаж «Война вернулась».
СБУ позбавила акредитації журналістку «Новой газеты» Юлію Полухіну, але не заборонила їй в'їзд в Україну
СБУ позбавила акредитації журналістку «Новой газеты» Юлію Полухіну, але не заборонила їй в'їзд в Україну

Про це «Детектору медіа» повідомила прес-секретар СБУ Олена Гітлянська.

Як підкреслила пані Гітлянська, в'їзд в Україну Полухіній не заборонений, вона може працювати на території України, але їй не можна в'їзджати в зону проведення АТО.

 «Рішення було винесено в понеділок після засідання робочої групи МО, СБУ та прес-центру АТО. Рішення не означає, що акредитацію не буде поновлено, але оскільки представники «Новой газеты» не зв'язалися з СБУ і МО, не надали свої аргументи і не ініціювали проведення розслідування щодо її репортажу, СБУ винесла таке рішення», – повідомила пані Гітлянська.

Нагадаємо, 7 липня російське видання «Новая газета» опублікувало на сайті репортаж своєї кореспондентки Юлії Полухіної «Війна повернулася», в якому та, описуючи обстріл з боку так званої «ДНР» промзони Авдіївки (Донецька область), перерахувала озброєння українських військових, їхні позивні, повідомила про загибель та поранення кількох із них, зняла фото та відео загиблих.

Скандал із приводу цієї публікації 8 липня підняв у Facebook Масі Найєм, який заявив про неприпустимість розкриття журналістами такого роду інформації, оскільки вона, зокрема, допомагає ворогу точніше обстрілювати українські позиції.

Заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова заявила, що російська кореспондентка, опублікувавши відео з місць розташування українських військових, порушила правила роботи в зоні АТО, за що її можуть позбавити акредитації.

Як стверджував Штаб АТО, журналісти «Громадського» представили російську журналістку як свого працівника.

Зранку 8 липня відеосюжет було виставлено на сайті «Громадського», заявляє прес-центр Штабо АТО, і начебто після оприлюднення відео захисники промзони звернулися з вимогою до керівництва каналу видалити відео, що й було зроблено.

Через деякий час подібний сюжет вийшов на сайті «Новой газеты» за авторством Юлії Полухіної. Прес-центр АТО зазначив, що відео швидко розійшлося в інтернеті в російських ЗМІ та медіаресурсах так званої «ДНР». Прес-центр АТО ініціював призупинення акредитації Анастасії Станко, Костянтина Реуцького і Юлії Полухіної.

У відповідь «Громадське» розповсюдило заяву, в якій повідомило, що не розміщувало репортаж про бої біля Авдіївки на своєму сайті до узгодження матеріалу з військовими через питання безпеки позицій українських військових. Також у заяві йшлося про те, що мовник протягом двох діб свідомо не повідомляв про загибель військових, свідками якої стали його журналісти. Юлія Полухіна знаходилася разом із журналістами «Громадського» на позиціях українських військових, отримавши дозвіл на зйомку у штабі АТО і узгодивши свій візит із командуванням ВДВ – згідно заяви «Громадського», його журналісти не представляли Полухіну як свою співробітницю.

«Новая газета» назвала звинувачення прес-центру Штабу АТО «грубими і необґрунтованими» і заявила, що дозвіл на зйомку українських вояків, які тримають оборону в промзоні Авдіївки, журналістці надав командувач ВДВ України, а під час зйомок поруч із нею знаходився прес-офіцер ЗСУ.

Речниця СБУ Олена Гітлянська повідомила, що Служба безпеки поки що не отримала офіційний запит від прес-центру Штабу антитерористичної операції щодо призупинення акредитації в зоні АТО двох журналістів «Громадського» і журналістки російської «Новой газеты», але обіцяє відреагувати на ситуацію.

У коментарі «Детектору медіа» журналістка Ольга Мусафірова  зазначила, що не вважає дії своєї колеги Юлії Полухіної неправильними: на її думку, цей репортаж є документальним свідченням порушення Мінських домовленостей.

Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк вкоментарі «Детектору медіа» заявила, що ситуація з російською журналісткою підставила дуже багато журналістів, які чудово розуміють, як робити репортажі з зони воєнних дій.

На фото –  Юлія Полухіна

Фото: Новая газета 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2489
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду