«Громадське» оприлюднило спецрепортаж з Авдіївки

«Громадське» оприлюднило спецрепортаж з Авдіївки

27 Липня 2016
2442
27 Липня 2016
09:30

«Громадське» оприлюднило спецрепортаж з Авдіївки

2442
Спецрепортаж журналістів «Громадського телебачення» Насті Станко та Костянтина Рєуцького, який було знято 6 липня у промзоні поблизу Авдіївки, опубліковано на сайті каналу.
«Громадське» оприлюднило спецрепортаж з Авдіївки
«Громадське» оприлюднило спецрепортаж з Авдіївки

Як зазначено на сайті «Громадського», матеріал публікується більш як за два тижня після подій, які у ньому показані.

«Ми публікуємо цей репортаж у пам’ять про загиблих десантників Володимира Сергєєва та Олега Лисевича»,  йдеться на сайті.

Нагадаємо, раніше «Громадське телебачення» та Міністерство оборони дійшли згоди щодо сюжету з промзони Авдіївки, довкола якого виникли непорозуміння 8 липня.

11 липня було створено робочу групу для вивчення всіх обставин зйомок представниками «Громадського телебачення» у промзоні Авдіївки 6 липня та експертизи створеного ними відеосюжету. До складу робочої групи увійшли представники Міністерства оборони, Адміністрації Президента, Служби безпеки України, прес-служби ВДВ та громадських організацій. «Громадське» вирішило не публікувати сюжет до завершення його експертизи. На час експертизи було призупинено акредитацію в зоні АТО Анастасії Станко та Костянтина Реуцького.

20 липня «Детектор медіа» опублікував аналіз сюжету «Громадського»авторства трьох експертів «Детектора медіа». 26 липня ці експертні висновки було передано представникам робочої групи.

Скандал з приводу зйомок у промозоні Авдіївки почався 8 липня. Напередодні, 7 липня, російське видання «Новая газета» опублікувало на сайті репортаж своєї кореспондентки Юлії Полухіної «Війна повернулася», в якому та, описуючи обстріл з боку так званої «ДНР» промзони Авдіївки (Донецька область), перерахувала озброєння українських військових, їхні позивні, повідомила про загибель та поранення кількох із них, зняла фото та відео загиблих.

Військовослужбовець Масі Найєм (брат народного депутата Мустафи Найєма) заявив у Facebook про неприпустимість розкриття журналістами такого роду інформації, оскільки вона, зокрема, допомагає ворогу точніше обстрілювати українські позиції.

Заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова заявила, що російська кореспондентка, опублікувавши відео з місць розташування українських військових, порушила правила роботи в зоні АТО, за що її можуть позбавити акредитації.

8 липня прес-центр Штабу АТО ініціювавпризупинення акредитації журналістів «Громадського» Анастасії Станко та Костянтина Реуцького і журналістки «Новой газеты» Юлії Полухіної. Журналістам «Громадського» закидали, що вони представили російську журналістку як свого працівника, що зранку 8 липня відеосюжет було виставлено на сайті «Громадського» і що начебто після оприлюднення відео захисники промзони звернулися з вимогою до керівництва каналу видалити відео, що й було зроблено.

У відповідь «Громадське» розповсюдилозаяву, в якій повідомило, що не розміщувало репортаж про бої біля Авдіївки на своєму сайті до узгодження матеріалу з військовими через питання безпеки позицій українських військових.Також у заяві йшлося про те, що мовник протягом двох діб свідомо не повідомляв про загибель військових, свідками якої стали його журналісти. Юлія Полухіна знаходилася разом із журналістами «Громадського» на позиціях українських військових, отримавши дозвіл на зйомку у штабі АТО і узгодивши свій візит із командуванням ВДВ – згідно заяви «Громадського», його журналісти не представляли Полухіну як свою співробітницю.

«Новая газета» назвала звинувачення прес-центру Штабу АТО «грубими і необґрунтованими» і заявила, що дозвіл на зйомку українських вояків, які тримають оборону в промзоні Авдіївки, журналістці надав командувач ВДВ України, а під час зйомок поруч із нею знаходився прес-офіцер ЗСУ.

У коментарі «Детектору медіа» журналістка Ольга Мусафіровазазначила, що не вважає дії своєї колеги Юлії Полухіної неправильними: на її думку, цей репортаж є документальним свідченням порушення Мінських домовленостей.

Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк укоментарі «Детектору медіа» заявила, що ситуація з російською журналісткою підставила дуже багато журналістів, які чудово розуміють, як робити репортажі з зони воєнних дій.

13 липня редакція «Громадського телебачення» отримала від YouTube лист-відповідь, в якому зазначено, що відео про Авдіївку, зняте 6 липня журналістами Анастасією Станко та Костянтином Реуцьким в зоні АТО, було завантажене на YouTube-канал «Громадського» 8 липня о 5:25, а не напередодні, як закидали «Громадському».

13 липня СБУ скасувала акредитацію журналістки «Новой газеты» Юлії Полухіної в зону АТО через її репортаж «Війна повернулася». Водночас пані Полухіній не заборонили в’їзду на територію України.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2442
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду