15:38
Середа, 30 Березня 2016

Нацрада перевірить законність мовлення прокремлівського каналу «Міллет» на території України – Мінінформполітики

Національна рада з питань телерадіомовлення України перевірить законність трансляції через супутник на територію України програм кримського телеканалу «Міллет», який створила в Криму окупаційна російська влада як альтернативу кримськотатарському каналу ATR.
Нацрада перевірить законність мовлення прокремлівського каналу «Міллет» на території України – Мінінформполітики
Нацрада перевірить законність мовлення прокремлівського каналу «Міллет» на території України – Мінінформполітики

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

«Це вже другий кримський телеканал (перший – «Крим 24»), який заведено на супутник ABS. Наразі Національна рада з питань телерадіомовлення України з'ясовує, кому належить супутник. Якщо це європейський, американський супутник – трансляція буде заборонена через запровадження санкцій щодо кримських компаній», – заявила радниця міністра інформаційної політики України у справах Криму Еміне Джеппар.

Раніше підконтрольна Кремлю кримська влада повідомила, що 1 квітня так звана «Суспільна кримськотатарська телерадіокомпанія "Міллет"» почне мовлення на території Російської Федерації і країн ближнього зарубіжжя через супутник. У мережу мовлення, за планами окупаційного уряду півострова, мають увійти територія материкової України, Туреччина, країни Середньої Азії і Східної Європи.

Нагадаємо, 10 серпня 2015 року Роскомнагляд зареєстрував телеканал «Міллет» (у перекладі з кримськотатарської – народ) і радіостанцію «Ватан седаси» (відлуння батьківщини) як засобів масової інформації. «Міллет» створили на базі департаменту кримськотатарських і національних програм провладного ТРК «Крим» («Перший кримський»), який очолює Сейран Мамбетов.

1 вересня минулого року прокремлівський кримськотатарський телеканал «Міллет» розпочав тестове аналогове і цифрове мовлення у Криму.

У лютому 2016 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України звернулась до українського РНБО з проханням застосувати персональні санкції до 38 юридичних осіб Російської Федерації. У списку – російські канали, а також телеканали, зареєстровані Роскомнаглядом на території анексованого Криму і Севастополя. До списку увійшла також автономна некомерційна організація «Суспільна кримськотатарська телерадіокомпанія» («Міллет», радіо «Ватан седаси»).

Колишній заступник генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Ліля Буджурова заявляє, що жоден із журналістів телеканалу після припинення його мовлення в Криму не просив про працевлаштування на провладному телеканалі «Міллет», як це стверджує російська влада Криму.

Фото: «Крим.Реалії».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
734
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop