Деякі кінотеатри на сході України відмовляються показувати «Поводиря» - Олесь Санін

Деякі кінотеатри на сході України відмовляються показувати «Поводиря» - Олесь Санін

24 Листопада 2014
6145
24 Листопада 2014
16:37

Деякі кінотеатри на сході України відмовляються показувати «Поводиря» - Олесь Санін

6145
Деякі кінотеатри на сході України відмовляються показувати «Поводиря» - Олесь Санін
Деякі кінотеатри на сході України відмовляються показувати «Поводиря» - Олесь Санін

Близько десятка кінотеатрів на сході України відмовляються від показу українського повнометражного фільму «Поводир» Олеся Саніна. Про це режисер розповів у інтерв'ю виданню «Главком».

 

Проблема з показом «Поводиря» виникла у 8-10 кінотеатрах на сході України, зокрема у містах Маріуполь та Краматорськ (Донецька область).

 

За словами пана Саніна, кінотеатри відмовляються показувати «Поводиря» через страх. «Вони бояться, що їх спалять чи підірвуть кінотеатр. Не думав, що це настільки складно», - сказав він.

 

Водночас режисер переконаний, що глядачі на сході України зможуть переглянути стрічку. «Зараз ми поїдемо на Схід, бо там кінотеатри відмовилися показувати наш фільм. Але люди дуже просять, тож будемо вигадувати різні альтернативні способи показу - у школах, у військових частинах. Ми придумаємо мультимедійну можливість показати фільм не лише в кінотеатрах», - зазначив режисер.

 

Також Олесь Санін розповів, що для деяких громадян ціна на квиток до кінотеатру є занадто високою, і творці фільму намагаються вирішити цю проблему.

 

«Для мене було дуже важливим, щоб цей фільм побачили якомога більше людей - я робив для цього усе можливе, і, сподіваюся, його перегляне іще більша кількість глядачів. Зараз ми просимо кінотеатри, щоб вони йшли людям назустріч і застосовували якісь пільги. Багато людей приходить до кінотеатрів і просто не має стільки грошей на квиток, але інтерес величезний. Деякі кінотеатри підтримують наше прохання», - розповів він.

 

Таким чином знижки надаються зокрема студентам.

 

Олесь Санін повідомив, що наразі працює над онлайновою версією стрічки. «Телебачення як жанр і комерційно приваблива структура помирає, принаймні у нас. 90% людей дивляться телевізійний контент через інтернет або шукають кіно, яке вони хочуть у мережі. Тож, така форма перегляду більш конкурентна. Є багато хороших фільмів, які відмовилися від телевізійної трансляції. Це практика цивілізованого світу», - вважає він.

 

Раніше Олесь Санін повідомляв, що готує чотирисерійну телевізійну версію стрічки. Її покаже телеканал «Інтер».

 

Крім того режисер нагадав, що фільм «Поводир» став першою стрічкою в Україні, яку в кінотеатрах зможуть переглядати незрячі люди за допомогою тифлоперекладу.

 

Нагадаємо, у художньому фільмі «Поводир» ідеться про 1930-ті роки. Американський інженер Майкл Шемрок разом із сином приїздить до Харкова допомагати будувати соціалізм. Тут він закохується в актрису Ольгу Левицьку (Джамала), на яку давно має плани червоний комісар. За трагічних обставин американець гине, а його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем. Їхня подорож, сповнена небезпечних пригод, відбувається на тлі драматичних сторінок української історії та руйнування людських доль. Фільм знято за реальними фактами та свідченнями.

 

Світова прем'єра «Поводиря» відбулася 16 липня на Одеському міжнародному кінофестивалі. За рішенням Українського Оскарівського комітету фільм «Поводир» було висунуто на здобуття премії «Оскар» Американської кіноакадемії.

  

Детальніше про «Поводир» читайте в інтерв'ю Олеся Саніна та інтерв'ю Богдана Батруха «Детектор медіа».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6145
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду