Традиція, звичка, анахронізм
Традиція зустрічати Новий рік перед телевізором із салатом «Олів’є» залишилася нам у спадок від недавнього радянського минулого. Її можна сприймати як анахронізм, що колись остаточно відімре, а можна – як своєрідний ритуал об’єднання родин і компаній. Вже так повелося, що телевізійники привчили старшого глядача, а той у свою чергу молодшого та зовсім юного, що саме в цю ніч нас чекають яскраві прем’єри, зустрічі з улюбленими (до оскоми) співаками (здебільшого московськими) і, звісно, привітання президентів. Так, саме президентів, бо за цей час у багатьох співвітчизників постала постколоніальна звичка спочатку слухати глас Кремля, а через годину – свого гетьмана.
Прощальне золоте слово ВВП я проґавив, а от свого президента вислухав, як і годиться – з пієтетом. Не знаю, хто займається режисурою цього важливого (без сумніву) привітання-звернення-послання до нації. Якщо сам Віктор Ющенко, то слід визнати, що він людина креативна, бо щороку бачимо президента на іншому тлі, а цього разу з’явилася навіть спеціальна графіка та мелодія. Щоправда, привітання-звернення-послання вийшло надто заполітизованим, а відтак надзвичайно казенним. Президент був строгий, ну дуже строгий, а так хотілося, щоб він розслабився, посміхнувся і сказав щось дуже просте, добре і зрозуміле. Та менше з тим, все одно це було хвилююче, небуденно і навіть оригінально.
Тепер про менш пафосне, але не менш інтригуюче. Нарешті добігла свого кінця «українська» «Фабрика зірок». Без жодної іронії – вражаючий за своїм розмахом проект одного каналу. Визнаю, Новий впорався з ним на «добре». Щоправда, для мене назавжди залишиться загадкою, чому переміг дует Олександр Бодянський та Ольга Цибульська, коли проект із самого початку замислювався як сольний?! Взагалі, стосовно «вильотів» із фабрики ходить безліч пікантних чуток-пліток. Де правда – сказати важко, доводиться лише покладатися на мудрість, що все таємне зрештою стає явним.
Із приємністю та білою заздрістю дивився російський проект «Две звезды». Не дратували навіть розтиражований блазень Галкін і жінка-монстр Алла Пугачова. Думалося: чи можливе щось подібне у нас? Мабуть, так, от лише хто із ким співатиме, щоб це було так трепетно, цікаво, щиро, талановито, безпосередньо? Питання залишилося відкритим, здається, назавжди…
Страшно уявити, що б ми робили без Вєрки Сердюки, яка вже котрий рік буквально рятує новорічні вітчизняні мюзикли. Без цієї дивної панночки вони одразу перетворились би на банальні концертні номери із сюжетами і діалогами. Але те, що всі телеканали без винятку намагаються нас розважити, розвеселити і здивувати, тішить і вселяє надію, що Новий рік буде більш плідний на вітчизняні проекти і яскравіший на особистості.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
4
Відповідь
6161 дн. тому
Програма "Зірковий дует" мала дуже зворушливий фінал, в якому люди голосували за найкращий дует, а зібрані гроші пішли на закупку ліків для дитячого онкологічного центру. Сюжет з хворими дітками розчулив всіх глядачів. Попередньому коментатору хочеться побажати - не плести дурниці про те, чого не дивився. Програма "Зірковий дует" була чудова. Жаль,що про неї забули. Думаю, що Інтер (Безлюдна - хто така?)невдалий просто не зміг домовитися з українськими та іншими зірками.
Що до програми "Две звезды" - бачу, що Ернсту відмовити не може навіть Пугачова.
rlk
6163 дн. тому
найважливіше слово у попередньому коментарі - *здається*. так, проект ішов на інтері паралельно з танцями з зірками на плюсах. і чи то вже танці були такі гарно змайстровані (а так і було), чи то зіркові співочі дуети були недоладними й нецікавми (а так і було), але, певно, єдине, що міг запам*ятати глядач - дует віктора павліка з наталею вітренко. я як телеманіяк так і не пам*ятаю назви проекту, його учасників і переможців. і не пам*ятаю жодних емоцій, які б він у мене викликав. на відміну від російського, де захват не припиняється аж до фінальних титрів. і найцікавіше, що дофігенна частина учасників російських "двох зірок* - українці. значить, можна, коли хочеться
Plast
6164 дн. тому
так в нас вже був проект "Дві зірки" Ще рік тому, здається, показував Інтер
Kub
6166 дн. тому
Виступ Президента був "надзвичайно казенним", "заполітизованим". І "все одно це було хвилююче, небуденно і навіть оригінально". Як може "казенне" бути хвилюючим і навіть "оригінальним" відомо тільки Гнатенкові. Тенденція, одначе: автори ТК заповзялися хвалити наше ТБ (особливо новорічне) будь що. Це зворушує, звичайно. Та хоч би за логікою стежили. Не монтується, панове,- те, що ми бачимо на телеекранах, і те, що ми у вас читаємо.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ