Андрій Яніцький іде з посади головного редактора «Дрон медиа»

Андрій Яніцький іде з посади головного редактора «Дрон медиа»

1 Липня 2023
2636

Андрій Яніцький іде з посади головного редактора «Дрон медиа»

2636
Андрій Яніцький: Я припиняю бути головним редактором, але залишаюся з виданням у ролі радника та дописувача.
Андрій Яніцький іде з посади головного редактора «Дрон медиа»
Андрій Яніцький іде з посади головного редактора «Дрон медиа»

У суботу, 1 липня, Андрій Яніцький повідомив, що йде з посади головного редактора міжнародного російськомовного видання «Дрон медиа», яке він очолював з грудня 2022 року.

Про це Яніцький повідомив у фейсбуці та підтвердив у коментарі «Детектору медіа». 

«Я припиняю бути головним редактором "Дрон медиа", але залишаюся з виданням у ролі радника та дописувача…Я консультував видання з вересня 2022 року, а з грудня 2022 по липень 2023 року був головним редактором видання. Загалом це 10 місяців складної, але надзвичайно цікавої роботи», — написав Яніцький у фейсбуці. 

За словами Яніцького, за цей час разом з адмінкомандою вдалося залучити європейське фінансування, а також збільшити аудиторію видання на всіх платформах. Однак для подальшого розвитку «Дрон медиа» має очолити людина, яка займатиметься проєктом фултайм.

«На жаль, я не можу приділяти "Дрону" 100% свого часу, оскільки в мене є ще espreso.tv та Institute for War & Peace Reporting (IWPR). Довелося робити складний вибір: або залишати інші проєкти на користь "Дрона", або шукати собі заміну. Я обрав другий варіант. Я знайшов таку людину, вона вже місяць працює. Проходить випробувальний термін і демонструє прекрасні результати, але оскільки це все ще trial, я не розкриваю прізвище. Зазначу лише, що в резюме цієї людини є FT, WP та Politico.

Я вірю в ідею видання: незалежні медіа російською мають існувати для протидії пропаганді, і вкрай важливо, щоб такі видання робили професійні журналісти без закладених з народження сантиментів до імперської Росії. На жаль, ліберальні російські медіа не можуть виконувати цю роль. А "Дрон" може. Бажаю "Дрону" щасливого польоту!», — написав Яніцький.

У коментарі «ДМ» Яніцький повідомив, що опікувався у «Дрон медиа» творчим напрямком, під його безпосереднім керівництвом перебувало п'ять журналістів, на нерегулярній основі з виданням співпрацювало 20 дописувачів. Ще  п'ять людей займаються адміністративними питаннями. Яніцький уточнив, що наразі «Дрон медиа» фінансується за рахунок грантів.

«ДМ» зв'яжеться з засновником видання Гайгисизом Гелдієвим щодо бачення подальшого розвитку «Дрон медиа».

У червні 2022 року міжнародний російськомовний проєкт «Дрон медиа» запустили партнер медіаконсалтингової компанії Jnomics Media Гайгисиз Гелдієв та керівниця киргизького Kaktus.media Діна Маслова.

До наглядової ради видання ввійшли головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва та консультант міжнародних організацій з розвитку ЗМІ Артем Лісс.

Тоді повідомлялось, що в команді проєкту «Дрон медиа» — журналісти з Білорусі, Киргизстану, Туркменістану, України та інших країн. Медіа пояснюватиме актуальні події України, Білорусі, Росії, країн Центральної Азії та Кавказу.

На сайті видання вказано, що «Дрон медиа» — «незалежне глобальне медіа російською мовою», яке «аналізує актуальні події та пояснює, як вони впливають на життя кожного». Видання заявляло, що «не залежить від державної пропаганди, політичних партій та бізнес-монополій».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2636
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду