Заява Медіаруху: Закликаємо «Голос Америки» звільнити російського пропагандиста Гаррі Княгницького

Заява Медіаруху: Закликаємо «Голос Америки» звільнити російського пропагандиста Гаррі Княгницького

22 Лютого 2023
5213

Заява Медіаруху: Закликаємо «Голос Америки» звільнити російського пропагандиста Гаррі Княгницького

5213
Медіарух: У часи роботи на НТВ Гаррі Княгницький особисто займався пропагандою, знімаючи сюжети про російсько-українську війну.
Заява Медіаруху: Закликаємо «Голос Америки» звільнити російського пропагандиста Гаррі Княгницького
Заява Медіаруху: Закликаємо «Голос Америки» звільнити російського пропагандиста Гаррі Княгницького

In English

Українське об’єднання Медіарух закликає керівництво «Голосу Америки» звільнити з російської служби Гаррі Княгницького, колишнього співробітника спонсорованого російською владою телеканалу НТВ. Медіа, яке знаходиться під санкціями Європейського Союзу за «безперервні та узгоджені дії щодо дезінформації та військової пропаганди, легітимізацію російської агресії».

У часи роботи на НТВ Гаррі Княгницький особисто займався пропагандою, знімаючи сюжети про російсько-українську війну. Наприклад, демонізуючи Збройні сили України в матеріалі «Геноцид и уничтожение»: жители Донбасса в ужасе от действий украинской армии. Сюжет закінчується цитатою Княгницького про евакуйованих дітей: «Дети радуються, думая, что война позади. Но Нацгвардия уже на подступах к Донецку». Нагадаємо, що начебто захист «жителів Донбасу» — це одне з виправдань, яке президент Росії Володимир Путін використав для повномасштабної агресії проти України.

У своїх сюжетах Княгницький часто звинувачує Україну у вбивстві власних громадян (туттуттут). При цьому кореспондент НТВ жодним чином не згадує про те, що це Росія розпочала війну та напала на сусідню державу, а Україна намагається чинити спротив. Нагадаємо, що нещодавно окупацію частини Донбасу Росією у 2014 році визнав Європейський суд з прав людини. Але в сюжетах Княгницького розподіл ролей інший: Україна начебто «захоплює» власні міста, «самооборона Донбасса» обороняється, а Росія — доставляє гуманітарну допомогу. В одному з сюжетів Княгницький розповідає про те, що російські бойовики буквально змушені атакувати український танк, інакше він начебто знищить житловий квартал.

За часи роботи на НТВ Княгницький, здається, устиг підтримати всі пропагандистські наративи Росії. Його сюжети нормалізували викрадення українських дітей, легітимізували анексію Криму, виставляли українську Революцію гідності державним переворотом.

У 2017 році Гаррі Княгницький покинув НТВ, але не змінив своїх поглядів. Уже на новому робочому місці — в американську бюро RTVI — він спекулював, що це Україна спровокувала Росію, коли та обстріляла та викрала українські кораблі в Керченській протоці.

Можливо, американській службі іномовлення «Голос Америки» також буде цікаво, що її працівник писав про расові протести в США у 2021 році: «Где темнокожие — там преступность. Так говорят русские, съехавшие из Южного и Восточного Гарлема. Год назад там было спокойно, а после гибели Флойда и последовавших протестов стало опасно. Но сегодня связывать это именно с афроамериканцами неполиткорректно».

Нагадаємо, що перший пункт Місії «Голосу Америки» — виступати авторитетним джерелом новин. Це неможливо, поки в редакції працюють відверті російські пропагандисти. Автори, які пишуть про російську агресію, хоча самі інформаційно сприяли їй у недалекому минулому.

Другий пункт редакційної Місії — репрезентувати Сполучені Штати. Невже Америка хоче, аби її голосом виступав колишній пропагандист?

Медіарух закликає «Голос Америки» звільнити Гаррі Княжницького, провести внутрішнє розслідування з приводу того, як він зміг отримати посаду у виданні. Та опублікувати результати такої перевірки.  

Довідково: Медіарух – спільнота, що  об’єднала журналістів провідних українських медіа, журналістів-розслідувачів та експертів медійних громадських організацій. Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» було започатковано 5 лютого 2019 року. Першими підписантами меморандуму Медіаруху стали «UA: Перший», «Українське радіо», «Громадське радіо», ІА «Укрінформ», ІА «Інтерфакс-Україна», Liga.net, «Дзеркало тижня. Україна», NV, «Цензор.нет», 5 канал, «Український тиждень», Opinion, низка регіональних медіа, громадські організації Незалежна медійна рада, «Детектор медіа», Інститут масової інформації, «Інтерньюз Україна», Центр демократії та верховенства права, Фундація «Суспільність», Національна асоціація медіа, Донецький інститут інформації, Інститут демократії імені Пилипа Орлика, Центр прав людини Zmina. Згодом доєдналися інші організації та окремі журналісти – загалом понад 70 учасників.  

До заяви Медіаруху приєдналися:

  • Зураб Аласанія, журналіст, медіаменеджер;
  • Андрій Яніцький, медіапроєкт «Дрон Медиа»;
  • Костянтин Квурт, голова правління ГО «Інтерньюз-Україна»;
  • Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини «ZMINA»;
  • Альона Романюк, фактчекер НотаЄнота;
  • Тарас Петрів, президент «Фундації Суспільність»;
  • Микола Чернотицький, голова правління Суспільного;
  • Світлана Остапа, ГО «Детектор медіа»;
  • Наталія Лигачова, ГО «Детектор медіа»;
  • Вадим Міський, ГО «Детектор медіа»;
  • Світлана Єременко, виконавча директорка Інституту демократії ім. Пилипа Орлика;
  • Андрій Куликов, співзасновник Громадського Радіо;
  • Оксана Романюк, Інститут масової інформації;
  • Христина Коціра, головна редакторка hromadske;
  • Дмитро Тузов, журналіст та ведучий Радіо NV;
  • Олег Базар, головний редактор LB.ua;
  • Наталія Соколенко, Українське радіо;
  • Яна Брензей, телеведуча, канал СТБ;
  • Дарія Гірна, журналістка, директорка Центру досліджень визвольного руху;
  • Вадим Карп'як, телеведучий, канал ICTV;
  • Тетяна Лебедєва, членкиня Комісії з журналістської етики;
  • Тетяна Федорів, журналістка;
  • Наталія Адамович, журналістка Центру прав людини «ZMINA»;
  • Олег Решетняк, спеціальний кореспондент телеканалу «Рада»;

Заява відкрита для підписів. Для долучення свого підпису, просимо надіслати зголошення про підтримку Заяви української медіаспільноти на пошту info@detector.media у форматі Ім’я/Прізвище/Організація(медіа).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5213
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду