Нарімана Джеляла засудили до 17 років позбавлення волі в окупованому Криму
Нарімана Джеляла засудили до 17 років позбавлення волі в окупованому Криму
Підконтрольний Росії «Верховний суд Криму» оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналісту та активісту Наріману Джелялу. Його засудили до 17 років позбавлення волі, передає прокуратура АР Крим та міста Севастополя.
У тому ж провадженні оголосили вироки двом активістам: Асана Ахтемова засудили до 15 років позбавлення волі, Азіза Ахтемова – до 13 років.
Громадян України звинуватили у начебто вчиненні «диверсії» на території окупованого Криму.
«Показово, що Нарімана Джеляла затримали торік відразу після участі в Саміті Кримської платформи. Затримання пов’язано з його громадською та політичною діяльністю, висвітленням злочинів окупантів, свободою слова та боротьбою за права людини», – прокоментував вирок керівник прокуратури Криму Ігор Поночовний.
Нагадаємо, 4 вересня 2021 року представники окупаційної влади в Криму провели обшуки і затримали п’ятьох людей, зокрема Нарімана Джеляла, в межах справи про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне.
6 вересня 2021-го підконтрольний Кремлю «суд» ухвалив рішення про арешт затриманих.
Фігурантів справи звинуватили у п. «а», «б» ч. 2 ст. 281 (вчинення диверсії організованою групою, що спричинило заподіяння значної майнової шкоди), ч. 4 ст. 222.1 (незаконне придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, скоєні організованою групою), ч. 3 ст. 226.1 (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, скоєний організованою групою) КК РФ.
Незадовго до затримання, 23 серпня, Наріман Джелял перебував у Києві на саміті «Кримської платформи».
Адвокат Микола Полозов розповідав, що Росія тримає Джеляла у найжорсткішій ізоляції від зовнішнього світу.
Свідок захисту заявив у суді, що Наріман Джелял не міг мати жодного стосунку до вибуху газопроводу, оскільки в той день, 21 серпня 2021 року, перебував у Києві.
Прокуратура АР Крим та міста Севастополя повідомили про підозру у вчиненні воєнного злочину (ст. 438 ККУ) окупаційним слідчому та судді, які причетні до кримінального переслідування та засудження Нарімана Джеляла та братів Ахтемових.