В ефірі Нового каналу не буде ні класичних теледебатів, ні передвиборчих шоу.
26 Грудня 2001
В ефірі Нового каналу не буде ні класичних теледебатів, ні передвиборчих шоу.
Але будуть передвиборчі студійні дискусії.
На відкритий лист “Детектор медіа” щодо участі вітчизняних каналів у виборах відповів голова правління Нового каналу Олександр Ткаченко:
Але будуть передвиборчі студійні дискусії.
На відкритий лист “Детектор медіа” щодо участі вітчизняних каналів у виборах відповів голова правління Нового каналу Олександр Ткаченко:
- Прийнятий Закон про обов`язкові теледебати для всіх телекомпаній – є грубим втручанням не тільки у права власності, але й у редакційну політику ЗМІ з боку держави. Хотів би підкреслити – саме держави. Ми вважаємо таку практику неприпустимою, якими б намірами не керувалися ті, хто приймав цей закон. На наше переконання, Президент має всі підстави накласти на цей закон вето. Якщо цього не станеться чи вето буде подолано, ми готові в суді відстоювати свої права.
На минулих президентських виборах ми проводили теледебати з лідерами президентської гонки. За даними соцопитувань, тоді це було 8 учасників різної політичної орієнтації. Але на відміну від президентських, парламентські вибори є набагато більш складним процесом – в першу чергу, для телебачення: партії та блоки зі своїми лідерами, мажоритращики, непростий новий Закон про вибори.
І головне те, що проведення класичних теледебатів – кандидати, ведучий та аудиторія – в даному випадку може перетворитися на суцільний телемарафон політичних дискусій. Неможливо діяти і за принципом запрошення тільки лідерів парламентської гонки за даними соцопитувань, тому що обов`язково будуть претензії в тому, що ми не надали рівних прав всім учасникам перегонів. До того ж, є нові вимоги закону щодо цього. Якщо буде тільки 10 зареєстрованих партій (а насправді буде більше), то просто уявіть собі: 10 телеефірів, а це найменше по годині кожний, в прайм-тайм, та ще й на всіх каналах. До речі, в більшості країн розвиненої демократії передвиборчі дискусії, на відміну від президентських виборів, під час виборів до парламенту не проводяться, або відбуваються не в обов‘язковому порядку, якщо мова йде про приватні канали. Новий канал хотів би зберегти той рівень довіри, який зміг завоювати у своїх глядачів. Об`єктивно зробити дебати за таких умов є і важко, і дорого, і нецікаво. Робити з політичних дискусій “шоу” - означає маніпулювати його учасниками заради розваги, яка навряд чи може допомогти виборцю з формуванням його позиції. Тому ми свідомо не збиралися вдаватися під час парламентських виборів до такої форми дебатів, тим більше, що такі політичні марафони – не в концепції каналу. Але передвиборчі дискусії в студії будуть. Додаткове висвітлення виборів в новинах буде обов`язково. Погляди та програми всіх учасників перегонів матимуть в цих форматах своє належне висвітлення, в тому числі і висвітлення передвиборчої діяльності опозиції. Але ми будемо категорично проти, якщо це буде нам нав`язуватися. Тоді що далі? Обов`язкове висвітлення діяльності всіх органів влади, до того ж, за кошти самих телекомпаній? Не думаю, що це сподобається ще комусь, крім тих, кого потрібно буде висвітлювати і тих, хто любить і не може забути радянські часи.
Переконаний, що під час виборів моніторингові комітети мають відіграти вагому роль -- це піде лише на користь прозорості виборів, а інформацією моніторингових комітетів ми будемо активно користуватись
Читайте також:
Акція “Детектор медіа”. Лариса Ившина: “Закон о теледебатах – это бумеранг”
“Теледебати: хто кого переграє?”
ЗАКОН УКРАЇНИ Про обов’язкове проведення передвиборних теледебатів під час передвиборних кампаній по виборах Президента України та виборах народних депутатів України
Питання про теледебати на УТ-1 залишається відкритим"
Общественное телерадиовещание: Документы, комментарии, рекомендации"
Влад Ряшин: "Теледебаты состоятся только в том случае, если устроят нас как коммерческий канал"
Теледебати: перед святами хочеться сподіватися на краще…
Як вдосконалити Закон України „Про обов‘язкове проведення передвиборних теледебатів та радіодебатів”?
Олександр Богуцький: “ На ICTV теледебати будуть”
«1+1» – за теледебати. Але у варіанті шоу.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ