LIGA.net написала практичний посібник із залучення грошей від читачів

LIGA.net написала практичний посібник із залучення грошей від читачів

23 Листопада 2021
1592
23 Листопада 2021
11:46

LIGA.net написала практичний посібник із залучення грошей від читачів

1592
У посібнику LIGA.net підсумувала свій досвід краудфандингу під час пандемії.
LIGA.net написала практичний посібник із залучення грошей від читачів
LIGA.net написала практичний посібник із залучення грошей від читачів

LIGA.net виклала у відкритий доступ практичний посібник, у якому поділилась своїм досвідом створення системи співфінансування медіа читачами.

У посібнику редактори LIGA.net підсумували свій 20-місячний досвід краудфандингу, побудови системи регулярних донейшенс та роботи зі спільнотою.

За цей час LIGA.net підтримали майже 6000 людей, понад 1000 робить це на регулярній основі. Зараз понад чверть зарплатного фонду редакції покривається читацькими внесками. У посібнику зібрані основні досягнення та помилки, а також корисний досвід національних та локальних українських ЗМІ. Звантажити та поширити його можна тут.

«Базуючись на досвіді команди LIGA.net, ми створили перший україномовний практичний посібник "Як заохотити читачів платити за якісний контент?". Для демократії корисно, коли є багато незалежних та фінансово спроможних медіа, а оскільки такої інформації є багато англійською мовою і вона безкоштовна, ми вирішили, що наш посібник має бути у відкритому доступі, щоб більше журналістів могли ним скористатися у своїй роботі», – коментує авторка посібника Марія Крючок.

«Це не презентація про наш успішний успіх. Це – "методичка", де ми максимально об’єктивно аналізуємо свої невдачі та здобутки у спробі вибудови роботи зі спільнотою читачів. Завдання "методички" зекономити українським колегам-журналістам час, зусилля та гроші», – каже головний редактор LIGA.net Борис Давиденко.

На початку пандемії, у березні 2020 року, LIGA.net скорегувала свою бізнес-модель. Команда запустила фандрейзингову кампанію, щоб співфінансувати роботу редакції грошима читачів: рекламні бюджети знижувались і постало питання звільнень.

Редакція LIGA.net заявила про успішність кампанії, наступні півтора року видання створило і протестувало різні моделі залучення читацьких грошей та рекламних кампаній, змінило ролі у команді та зробило багато експериментів.

У червні 2020-го LIGA.net також провела декілька тренінгів для регіональних журналістів, щоб поділитися своїм досвідом.  

Ілюстрація: LIGA.net

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1592
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду