«Наслідки правди легші, аніж наслідки брехні». Що таке баланс думок у журналістиці – пояснює КЖЕ
«Наслідки правди легші, аніж наслідки брехні». Що таке баланс думок у журналістиці – пояснює КЖЕ
Критикуючи людину, медіа повинні надати їй змогу озвучити свою позицію. А розповідаючи про конфлікт, журналіст не може ігнорувати позицію жодної зі сторін.
Це і називається балансом думок у журналістиці, про що йдеться у новому ролику від Комісії з питань журналістської етики.
П.10 Кодексу етики українського журналіста: «Точки зору опонентів, в тому числі тих, хто став об’єктом журналістської критики, мають бути представлені збалансовано».
Пропаганда подає лише одну точку зору і називає її правдою. А журналістика з'ясовує привід конфлікту, дає слово всім сторонам та перевіряє їхні слова на вірогідність.
«Наш обов’язок як журналістів знаходити правду і розповідати правду. Якими б не були наслідки цієї правди, вони легші та корисніші для суспільства, аніж наслідки вигадки, брехні, фантазії та ін.», – вважає голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов.
Нагадаємо, що Комісія з журналістської етики опублікувала друге відео з серії пояснювальних відео про Кодекс етики українського журналіста простою мовою.
Тема нового ролика – розмежування фактів, суджень та припущень, адже це різні речі. Також це 9 пункт Кодексу етики українського журналіста.
Фото: Громадське радіо