«Живе на знеболювальних». У білоруської журналістки в ув’язненні почала рости задавнена пухлина в мозку

«Живе на знеболювальних». У білоруської журналістки в ув’язненні почала рости задавнена пухлина в мозку

28 Серпня 2021
1664

«Живе на знеболювальних». У білоруської журналістки в ув’язненні почала рости задавнена пухлина в мозку

1664
Колишня журналістка державного телебачення 8 місяців перебуває в ув’язненні по справі «Пресклубу», до якого не має ніякого стосунку. Її батько припускає, що її тримають через співпрацю з білоруською опозицією.
«Живе на знеболювальних». У білоруської журналістки в ув’язненні почала рости задавнена пухлина в мозку
«Живе на знеболювальних». У білоруської журналістки в ув’язненні почала рости задавнена пухлина в мозку

Стан здоров’я колишньої журналістки державного телеканалу БТ Ксенії Луцкіної протягом 8-місячного перебування в ув’язненні значно погіршився. Про це пише «Наша Ніва».

Останні місяці журналістка жила на знеболювальних – пухлина, яка не турбувала її багато років, почала рости. 

У серпні 2020 року журналістка звільнилася з БT і хотіла відкрити альтернативний канал. Вона приєдналася до Координаційної ради, де відповідала за відносини з пресою. Батько Луцкіної Олег припускає, що саме через це режим Лукашенка почав її репресувати.

Сім'я Ксенії стурбована її здоров'ям. У 2012 році журналістка перенесла складну операцію з видалення пухлини з мозку. Одна, вирізати яку було неможливо, залишилася.

«Вона добре себе почувала й щороку проходила огляд. І за місяці у в’язниці пухлина значно виросла. Її двічі брали на МРТ – у травні та липні. Результати показують, що пухлина збільшилася. Доньці потрібна консультація, ми подбаємо про те, щоб її доставили в центр неврології та нейрохірургії, щоб зрозуміти, що робити далі. У неї постільний режим до 1 вересня, сильні головні болі, постійні знеболювальні. Я зважую її таблетки кожного понеділка», – розповідає Олег Луцкін.

Він також розповів, що та працювала на державному телебаченні 15 років. Вона знімала документальні фільми та історичні репортажі – про Другу світову війну, Чорнобильську катастрофу. Інші її проекти – документальні драми: життєві історії про сім’ю, самотність, кохання.

Вдома на журналістку чекає син-шестикласник. Своє 11-річчя він відзначив без мами.

Фото: Ксенія Луцкіна / БАЖ

Нагадаємо, що зараз Луцкіній пред'явили нове звинувачення, скасувавши попереднє. Про це в своєму першому інтерв'ю після звільнення розповіла засновниця «Пресклубу» Юлія Слуцька. 

Засновниця «Пресклубу» Юлія Слуцька, оператор Петро Слуцький, директор Сергій Ольшевський та програмна директорка Алла Шарко вийшли на свободу. Їх помилували.

Юлію Слуцьку та її колег Аллу Шарко, Сергія Ольшевського, Петра Слуцького та Ксенію Луцкіну затримали наприкінці 2020 року. Їх звинуватили в ухиленні від сплати податків в особливо великій сумі. На майно Юлії Слуцької в Білорусі наклали арешт.

14 січня 2021 року білоруські правозахисні організації визнали політв'язнями працівників «Пресклубу» 

23 квітня суд продовжив строки утримання під вартою працівників «Пресклубу» ще на два місяці, до 23 червня. 

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Західні країни відмовились визнати Лукашенка переможцем виборів. Тихановська наразі перебуває за межами Білорусі.

14 квітня медіаспільнота України та Білорусі звернулись до уповноваженої ОБСЄ з питань свободи слова щодо утисків у Білорусі журналістів та активістів, та почали збір підписів на підтримку адвокаційної кампанії. Ініціаторами адвокаційної кампанії стали громадська організація «Львівський медіафорум» спільно з незалежною громадською ініціативою Free Belarus Center.

У 2020 році репресії щодо ЗМІ сягнули максимуму після виборів 9 серпня. Було зафіксовано 480 затримань співробітників ЗМІ, з них 97 випадків завершилися адміністративними арештами, щонайменше 62 журналісти зазнали насильства під час професійної діяльності після виборів, причому багато з цих випадків підпадають під визначення «тортури», щонайменше в 3-х випадках журналісти отримали вогнепальні поранення.

23 серпня на свободу вийшов ще один фігурант у справі «Пресклубу» Денис Соколовський. Він колишній відеооператор державного телеканалу «Беларусь-1».

Фото: Ксенія Луцкіна / «Наша Ніва»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1664
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду