Креативний директор «Бабеля» Гліб Гусєв покинув видання
Екскреативний директор та колишній головред видання «Бабель» Гліб Гусєв написав про своє звільнення на своїй сторінці у фейсбуці.
Гусєв також зазначив, крім подяк та згадок про минуле, що поки що залишається акціонером видання, іноді планує писати як фрилансер, але управлінням редакції не займатиметься.
Він пропрацював у виданні 3,5 роки спершу як головред, після перезапуску у 2020 році – як креативний директор.
«Я писав концепцію і редполітику, малював прототипи, укладав методички для репортерів і відомості для виплат, я провів онлайн-курс з журналістики, я придумував рубрики, заголовки, теми, питання для спікерів, я відредагував кілометри матеріалів, робив репортажі і знімав інтерв'ю для ютуба», – написав Гусєв.
Суспільно-політичне видання «The Бабель» розпочало роботу у вересні 2018 року. Шеф-редакторкою стала Катерина Коберник, на той момент заступниця директора департаменту нових медіа холдингу «1+1 медіа». Головним редактором став Гліб Гусєв.
На той момент у сайту «The Бабель» було четверо акціонерів, які володіли частками по 25%: виконавчий директор «1+1 медіа» Ярослав Пахольчук, який представляв інтереси Ігоря Коломойського, генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко, Катерина Коберник і Гліб Гусєв, який міг розподілити свою частку між членами редакції.
У серпні 2019 року, після обрання народним депутатом, Олександр Ткаченко вийшов із числа співвласників ТОВ «Бабель», а його частка перейшла Ярославу Пахольчуку, який став власником 50% компанії.
У березні 2020 року інтернет-видання «theБабель» було перезапущено і отримало нову назву – «Бабель». Акціонерами видання стали Дмитро Мельник та Сергій Мостенец, які мають автобізнес. Вони купили частку Ярослава Пахольчука (50%), який представляв інтереси Ігоря Коломойського.
У Єдиному державному реєстрі власниками ТОВ «Бабель» значаться: Гліб Гусєв (25%), Катерина Коберник (25%) і ТОВ «Айджи» (Словаччина) (50%). Головним редактором оновленого «Бабеля» став Євген Спірін.
14 квітня редакція «Бабель» запустила донати, а згодом завила, що «першою серед українських видань» почала приймати донати у криптовалюті.
Нагадаємо, що 18 червня маркетингова директорка видавництва Vivat Катерина Аврамчук завершила працювати у компанії. У коментарі «Детектор медіа» Катерина розповіла, що була першою маркетинговою директоркою за 7,5 років компанії: «це був новий досвід для Vivat».
Відеограф Богдан Кутєпов, який напередодні пішов з hromadske, повідомив «Детектору медіа», що починає роботу над новим тревел-проєктом про Україну, який фінансуватиме неурядова організація Ukrainian American House.
Фото: Гліб Гусєв / фейсбук