У Польщі масштабні протести на захист незалежних ЗМІ: сейм розглядає правки до закону про телерадіомовлення (ДОПОВНЕНО)
У Польщі масштабні протести на захист незалежних ЗМІ: сейм розглядає правки до закону про телерадіомовлення (ДОПОВНЕНО)
У вівторок, 10 серпня, у польському Сеймі почались дебати щодо «lex TVN» – правок до закону про телерадіомовлення, які б протидіяли поглинанню мовників «будь-якими структурами за межами Європейського Союзу, включаючи суб'єкти з держав, що становлять значну загрозу державній безпеці». Про це пише «Wyborcza».
Один з ініціаторів цього процесу – депутат Марек Сускі, довірена людина голови партії «Право і справедливість» (ПіС) Ярослава Качинського. Їхня ціль, як вони кажуть, протидіяти зовнішнім впливам на медіа у Польщі. Правки з’явились на початку липня. Партія розраховує, що з підтримкою націоналістів вона зможе прийняти ці правки, пише видання.
Через це один з телеканалів, «TVN24», кінцевим власником якого є американська компанія Discovery, може не отримати ліцензії якраз через те, що його внесуть в умовний список ЗМІ, які можуть загрожувати національній безпеці, оскільки перебувають під зовнішнім впливом. Ліцензія «TVN24» закінчується 26 вересня цього року.
У зв’язку з цим в Польщі анонсували протести 10 серпня на захист вільних ЗМІ. Оскільки багато журналістів вважають, що мета правок – обмежити невигідні для ПіС медіа.
«TVN24» веде онлайн-трансляцію перебігу протестів.
Протест перед Сеймом | Джерело: TVN24
Протестувальники на даху Міністерства культури | Джерело: TVN24
Протести організовує Комітет із захисту демократії, а співорганізаторами є представники журналістської спільноти – фонду «Гранд Прес», Товариства журналістів та громадських організацій: «Громадяни Республіки Польща», «Гельсінський фонд прав людини», «Страйк польських жінок», «Дія демократії» та «Партія зелених».
Редакція «Wyborcza» закликала протестувальників взяти з собою на протести випуски газети. На захист вільних ЗМІ підписалися понад 750 журналістів, включаючи головних редакторів «Gazeta Wyborcza», «Newsweek», «Polityka», «OKO.press», «Press» та «Rzeczpospolita».
Представники протестів організовують пресконференція перед Сеймом о 13.00. Вони хочуть переслати звернення та підписи до маршалка Сейму Ельжбети Вітек. Також вони опублікували карту з позначками місць, де відбуватимуться протести, початок яких назначили на 18:00.
Нагадаємо, що коли з'явились правки, багато публічних спікерів висловили позиції, що це потенційно може нашкодити незалежним медіа. А партія ПіС у такий спосіб намагається закрити невигідні для себе телеканали, посилаючи на загрозу ззовні.
Фото: Протест перед Сеймом / «TVN24»