Російський журналіст Баданін розповів, що автор скарги на його видання «Проект» приходив знімати його дітей на відеокамеру
Російський журналіст Баданін розповів, що автор скарги на його видання «Проект» приходив знімати його дітей на відеокамеру
Керівник Федерального проєкту з безпеки та боротьби з корупцією Віталій Бородін написав скаргу, після якої Генпрокуратура РФ визнала видання «Проект» «небажаною організацією».
Головред видання Роман Баданін розповів у фесбуці, що Бородін приїхав до дому його колишньої дружини і намагався знімати на телефон його дітей.
«Він пристає до моїх дітей, які виходять з під'їзду, намагаючись знімати їх на телефон, знімає машину моєї колишньої дружини», – написав Баданін.
Бородін, як уточнив головний редактор виданню «Медиазона», кричав, що робить розслідування про зв'язки Баданіна із західними спецслужбами.
Розслідувальне видання «Проект» у 2018 році створив Роман Баданін, колишній головний редактор каналу «Дождь». Вони публікували матеріали про роботу «ПВК Вагнера» і пов'язаних з Євгеном Пригожиним структур в Африці, імовірну «третю дочку» президента РФ Володимира Путіна і імовірно «другу дружину» Рамзана Кадирова.
Нагадаємо, що американську організацію Project Media, Inc, створену головним редактором видання «Проект», генпрокуратура РФ визнала «небажаною».
Також у список «іноземних агентів» внесли кількох журналістів видання.
23 квітня 2021 року Міністерство юстиції Росії зарахувало видання «Медуза» до реєстру «іноземних засобів масової інформації, що виконують функції іноземного агента». Компанія Medusa Project SIA зареєстрована в Латвії.
24 квітня Служба зовнішніх зв'язків Євросоюзу висловила стурбованість тим, що російська влада продовжує обмежувати роботу незалежних медіаплатформ, а також окремих журналістів та інших суб'єктів ЗМІ. У ЄС нагадали, що це суперечить міжнародним зобов'язанням Росії та зобов'язанням з прав людини.
Комітет захисту журналістів закликав російську владу скасувати своє рішення про визнання інтернет-видань «Медуза» та «Первое Антикоррупционное СМИ» «іноземними засобами масової інформації, що виконують функції іноземного агента».
«Репортери без кордонів» закликали російську владу припинити тиск на видання «Медуза» та скасувати «репресивний закон про іноземних агентів».
«Медуза» повинна розміщувати довге повідомлення про статус «іноземного агента» перед будь-якою публікацією (будь то текст, аудіо, відео або реклама) шрифтом, що вдвічі перевищує розмір іншої публікації. Мета такого повідомлення – дискредитація ЗМІ в очах читачів.
Якщо видання не буде виконувати вимоги, влада РФ може накласти на нього великі штрафи і навіть заблокувати сайт.
Саме це може відбутися з російськими структурами американського ЗМІ «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» (RFE / RL). Оштрафовані майже на два мільйони євро після відмови зареєструватися в якості «іноземних агентів», вони можуть зникнути з російського медіаландшафту.
RFE / RL, яке до сих пір безуспішно намагалося оскаржити це рішення в російських судах, подало заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
Фото: Роман Баданін / Катерина Кузьміна, RBC, TASS