Суд не задовольнив позов Мангера до редактора херсонського видання «Мост»
Суд не задовольнив позов Мангера до редактора херсонського видання «Мост»
Херсонський міський суд 28 грудня 2020 року відмовив колишньому голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру в задоволенні позову про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації до редактора херсонського інтернет-видання «Мост» Сергія Нікітенка. Про це повідомляє ІМІ.
У березні 2020 року адвокати тоді ще голови ХОДА Андрій Мурашкін та Дмитро Ільченко подали позов проти Сергія Нікітенка через статтю «Адвокат Левіна подав апеляцію на рішення про екстрадицію», яку опублікували на сайті «Моста» 3 березня 2020 року.
Захисники казали, що твердження «Херсонський адвокат Ігор Мокін, якого Мангер найняв для Олексія Левіна у п'ятницю, подав апеляцію в Болгарії» є недостовірним та ганьбить честь, гідність та ділову репутацію Владислава Мангера. За їх словами, у матеріалі не обґрунтовують ці відомості та не дають посилань на будь-які докази.
«Це дивні твердження, адже в замітці чітко написано, що інформацію про те, що адвокатів Левіну найняв Мангер, нам надали наші власні джерела у правоохоронних органах, які ми, звісно, розкривати не будемо. В принципі, потім ці повідомлення джерел підтвердилися й ми з відкритих джерел, та зі свідчень у судах, отримали докази щільної співпраці адвокатів майже всіх обвинувачених у справі про вбивство Каті Гандзюк», – розповів Сергій Нікітенко.
За результатами розгляду справи, суд вирішив, що журналіст надав власну оцінку, яка сформувалася на основі відомого факту стосунків між Владиславом Мангером та Олексієм Левіним (Москаленком) – тобто, висловив суб'єктивні оціночні судження, використавши словосполучення «найм адвоката», яке за законом не підлягає спростуванню. Окрім цього, суд дійшов висновку, що ця інформація є суспільно значимою.
Захист Владислава Мангера може протягом 30 днів подати апеляцію.
Як писав ДМ, у серпні 2017 року голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер поскаржився до Херсонського міського суду на журналіста, автора телепрограми «Есть предел» Сергія Нікітенка через випуск програми «Кто вы, мистер Мангер?». Автор розповідав про біографію та політичну кар’єру пана Мангера. Херсонський міський суд визнав факти, викладені у фільмі такими, що не відповідають дійсності. Влітку 2018 року Верховний Суд скасував це рішення і визнав, що суд Херсона неправильно застосував норми законодавства.
18 червня у Херсоні двоє чоловіків побили Сергія Нікітенка. Напад він пов'язав зі своєю журналістською діяльністю.
Нагадаємо, напад на громадську активістку Катерину Гандзюк стався 31 липня 2018 року в Херсоні. ЇЇ облили концентрованою сірчаною кислотою, що спричинило 40% опіків шкіри. Активістку транспортували до Києва, їй зробили понад 10 операцій.
Поліція почала розслідувати напад як хуліганство. Під тиском громадськості справу перекваліфікували спочатку на «тяжкі тілесні ушкодження», згодом на «замах на вбивство». 96 днів вона боролася за життя, 4 листопада 2018 року Катерина Гандзюк померла.
Справу перекваліфікували на «закінчене умисне вбивство». Увечері того ж дня у Києві, Херсоні, Дніпрі, Харкові та інших містах відбулися акції вшанування пам’яті Катерини Гандзюк.
27 квітня 2020 року СБУ завершила досудове розслідування в кримінальному провадженні за підозрою голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера та помічника-консультанта депутата цієї облради Олексія Левіна в організації нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк. Активісти з ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», своєю чергою, розкритикували завершення досудового розслідування, зазначивши, що «справу злили».
Однак 11 червня прокуратура поновила та продовжила досудове розслідування. Обвинуваченому Владиславу Мангеру змінили запобіжний захід із застави на тримання під вартою. 16 червня СБУ затримала його та привезла з Херсона до Києва.
25 червня 2020 року Офіс генерального прокурора знову завершив досудове розслідування. 28 липня Офіс генерального прокурора повідомив, що скерував до суду обвинувальний акт щодо Владислава Мангера й Олексія Левіна (Москаленка) за організацію нападу на активістку Катерину Гандзюк.
18 серпня 2020 року відбулося підготовче засідання.
15 жовтня Дніпровський районний суд Києва продовжив до 13 грудня 2020 року арешт Владиславу Мангеру та Олексію Левіну (Москаленку). 16 жовтня фігуранта справи Ігоря Павловського визнали винним у приховуванні інформації про напад на активістку. Йому призначили покарання у вигляді двох років позбавлення волі, звільнивши від відбування терміну з іспитовим строком на рік.
Фото: Watchers