З життя пішов музичний журналіст Олександр Євтушенко
Мистецтвознавець, музичний оглядач, продюсер, радіо і телеведучий Олександр Євтушенко помер. Йому було 63 роки. Про це 24 грудня повідомив Сергій Лихолай, який працював разом з паном Євтушенком над видавництвом антології «Рок-легенди України».
Пан Євтушенко тяжко хворів на енцефалопатію, ця хвороба дала ускладнення на серце. «Я вже кілька років хворію на енцефалопатію – досить небезпечну хворобу, пов’язану з кров’яним тиском та проблемами з вестибулярним апаратом. Ця хвороба виявилася досить підступною, оскільки зараз, у якийсь момент я почав відчувати якісь дивовижні і невідомі мені раніше приступи. Ці приступи завжди супроводжувалися болями в лівій частині тіла, а також в голові», – розповідав він на початку листопада.
Олександр Євтушенко народився 27 вересня 1957 року в Умані Черкаської області. У 1982 році закінчив Київський художній інститут. Він був редактором першої регулярної музичної газети «Аудіо-толока» (1992-1995 рр.), альманаху «Рок-око» (1992 р.), музичного журналу «Галас» (1996-1998 рр.), підготував кілька випусків газети про незалежну музику «Нєформат» (2002 р.), активно співпрацював як журналіст з провідними виданнями: «День», «Слово просвіти», ПІК, «Собеседник», «Дзеркало тижня» тощо.
Був постійним ведучим музичної телепрограми «Тинди-Ринди» з 1994 року, автор та ведучий радіопередачі «Рок української вдачі» (25 радіо-ессе про визначні рок-групи України), який транслювали Радіо «Київ», Радіо «Нарт», «Молоде радіо», працював ведучим програми «Музичний острів» на «Радіо Свобода».
Співавтор книги «Зірки Червоної Рути», автор книги-каталогу «100 альбомів з України. Вибрана дискографія»; української рок-енциклопедії «Легенди химерного краю»; «Обличчя музики. Творчі портрети українських зірок»; монографії «КОМУ ВНИЗ: Музика Високого Духу».
Виконавчий продюсер CD-компіляцій: «Легенди химерного краю» (2 CD); «Революція на граниті. Золоті рок-балади України»; «В майбутнє — без Чорнобиля. Золоті рок-балади України»; «Перлини сезону. Нова українська хвиля»; «Рок-екзистенція» (2 CD); а також окремих альбомів груп: «Королівські зайці», «Небесна копалина», «Вій», «Вогні Великого міста», «Рутенія», «Кобза». У 2002 році разом з аудіокомпанією «Атлантік» заснував великий компактовий серіал «Українська колекція», яка на сьогодні нараховує близько 30 позицій: «Кому вниз», «Плач Єремії», «Мертвий півень», «Брати Гадюкіни», «Скрябін», «Віка Врадій», «Тарас Петринеко», «Піккардійська терція», «Неборок» та інші.
В різні роки Олександр Євтушенко виступав як прес-аташе найзнаковіших українських фестивалів та імпрез: "Червона рута-89-91-93", "Перлини сезону-98-99", "Таврійські Ігри-94-96", "Альтернатива. Львів-95-96", "Мазепа-фест. Полтава". Видавав в рамках фестивальних подій спеціальні пресові випуски. Співпрацював з часописом "Україна" в якості музичного оглядача, а також як виконавчий продюсер серії компакт-дисків, які позиціонувались як музичні додатки до журналу: "Душа України. В різдвяну ніч" (січень 2004); "Майбутні звуки України. Актуальна електронна музика" (лютий, 2004); "Рок-Кобзар. Пісні на вірші Тараса Шевченка" (березень, 2004); "Український нєформат. Всі кольори альтернативи" (квітень 2004).
Редакція «Детектора медіа» висловлює щирі співчуття дружині Олені Євтушенко (Яковлевій), рідним та близьким Олександра Євтушенка.