У Раді Європи розглянуть виконання Україною рішення ЄСПЛ у справі Гонгадзе

У Раді Європи розглянуть виконання Україною рішення ЄСПЛ у справі Гонгадзе

17 Вересня 2020
1699
17 Вересня 2020
15:59

У Раді Європи розглянуть виконання Україною рішення ЄСПЛ у справі Гонгадзе

1699
Комітет Міністрів РЄ вважає, що питання відповідальності винних осіб у цій справі залишається невизначеним.
У Раді Європи розглянуть виконання Україною рішення ЄСПЛ у справі Гонгадзе
У Раді Європи розглянуть виконання Україною рішення ЄСПЛ у справі Гонгадзе

Комітет Міністрів Ради Європи в грудні 2020 року розгляне виконання Україною рішення Європейського суду з прав людини в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це 17 вересня сказав начальник відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального директорату прав людини та верховенства прави Ради Європи Павло Пушкар під час онлайн-обговорення «Безпека журналістів в Україні: існуючі виклики та шляхи їх подолання».

«На останньому розгляді Комітету Міністрів Ради Європи, яке було у листопаді 2019 року, звернули увагу, що кримінальні провадження так і не завершені», – нагадав він та додав, що Комітет Міністрів РЄ вважає, що питання відповідальності винних осіб у цій справі залишається невизначеним.

Нагадаємо, в Україні 16 вересня щороку вшановують День пам'яті українського журналіста Георгія Ґонґадзе. Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.

За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Гонгадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президента та всі глави МВС і ГПУ.

22 березня 2016 року в Києві на території церкви Миколи Чудотворця Набережного 22 березня 2016 року через понад 15 років після смерті поховали журналіста Георгія Гонгадзе.

16 вересня 2020 року, у 20-ту річницю викрадення та вбивства журналіста, у Києві відкрили меморіальну дошку в пам’ять про нього.

Фото: скірншот з відео Kyiv Post

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1699
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду