Захист Марківа надав суду нові докази, в основі яких журналістське розслідування – «Радіо Свобода»

Захист Марківа надав суду нові докази, в основі яких журналістське розслідування – «Радіо Свобода»

12 Вересня 2020
2390
12 Вересня 2020
17:20

Захист Марківа надав суду нові докази, в основі яких журналістське розслідування – «Радіо Свобода»

2390
В основі доказів – висновки журналістського розслідування, що увійшли до фільму The wrong place («Не в тому місці, не в той час»).
Захист Марківа надав суду нові докази, в основі яких журналістське розслідування – «Радіо Свобода»
Захист Марківа надав суду нові докази, в основі яких журналістське розслідування – «Радіо Свобода»

11 вересня сторона захисту українського нацгвардійця Віталія Марківа подала до апеляційного суду присяжних Мілана нові виправдувальні докази у справі загибелі іноземних репортерів на Донбасі у травні 2014 року.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За даними видання, документи були надані напередодні апеляційного процесу, який почнеться у Мілані 29 вересня 2020 року.

Суд другої інстанції розглядатиме клопотання про оскарження обвинувального вироку Віталію Марківу, якого влітку 2019 року засудили до 24 років тюрми за співучасть в убивстві італійця Андреа Роккеллі та Андрія Миронова.

Як повідомили «Радіо Свобода» захисники солдата, в основі нового доказового матеріалу – висновки журналістського розслідування, що увійшли до фільму The wrong place («Не в тому місці, не в той час») про справу Роккеллі-Марківа.

Йдеться про кілька експериментів: один стосується візуального контролю з гори Карачун (позиції українських військ) на місце трагічного випадку біля керамічного заводу, інший – балістичне випробування щодо дальності стрільби з різних видів зброї. Ці дослідження з участю італійських експертів науково підтвердили, що нацгвардієць Віталій Марків з Карачуна не міг розрізняти людські постаті біля керамічного заводу та цілитися і влучити у них на відстані близько 1800 метрів з наявного у солдата автомата АК-74.

Адвокати просять долучити до розгляду справи експерименти, використані у фільмі, або ж фрагмент стрічки, заслухати нових свідків-учасників фільму (включно з експертами), а в разі потреби, і режисера-документаліста Крістіано Тінацці.

Захисники солдата Марківа знову просять суд провести розслідування на місці трагічної події біля міста Слов’янська. Якщо апеляційний суд у Мілані залучить до процесу фільм з докладним картографічним зображення місцевості, то таке розслідування, можливо, не знадобиться, висловили припущення представники захисту.

Додаткові докази до суду другої інстанції надають і адвокати держави Україна. Їхній матеріал базується на результатах розслідування українського МВС. Вони, зокрема, наголошують на звуковому слідчому експерименті, який засвідчив, що обстріл почався з боку проросійських бойовиків, а не з українських позицій, як це стверджують павійські присяжні.

Нагадаємо, 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська у Донецькій області внаслідок мінометного обстрілу загинули італійський фотокореспондент Андреа Рокеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, французький фотожурналіст Вільям Роглон отримав поранення.

Поліція Італії у 2017 році затримала нацгвардійця Віталія Марківа, який має громадянство України та Італії, за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента.

Суд тривав з 6 липня 2018 року. 12 липня 2019-го суд Італії визнав Марківа винним у причетності до вбивства Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році та засудив до 24 років ув'язнення.

Як писав ДМ, 20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на рішення суду міста Павія (Італія). Розгляд апеляційної скарги Апеляційним судом округу Ломбардія очікувався навесні 2020 року, проте був заблокований через пандемію.

24 липня 2020 року «Радіо Свобода» повідомило, що в Італії Апеляційний суд 29 вересня 2020 року почне розгляд справи Віталія Марківа. Наступне засідання призначене на 1 жовтня. 28 серпня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив цю інформацію. Крім того, він запросив міжнародні правозахисні організації долучитися до моніторингу судового процесу та попросив їх фіксувати можливі факти тиску на суд.

У вересні 2020 року у парламенті Італії показали фільм про Віталія Марківа.

Фото: Радіо Свобода, МВС

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2390
Читайте також
30.07.2019 16:45
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
3 114
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду