У Росії проти «Новой газеты» склали чотири протоколи через «фейки» про коронавірус

У Росії проти «Новой газеты» склали чотири протоколи через «фейки» про коронавірус

5 Серпня 2020
1225

У Росії проти «Новой газеты» склали чотири протоколи через «фейки» про коронавірус

1225
Два протоколи склали проти видання, ще два проти головреда Дмитра Муратова.
У Росії проти «Новой газеты» склали чотири протоколи через «фейки» про коронавірус
У Росії проти «Новой газеты» склали чотири протоколи через «фейки» про коронавірус

У Росії проти «Новой газеты» та її головного редактора Дмитра Муратова склали чотири адміністративні протоколи через «розповсюдження фейків» в двох матеріалах про коронавірусну інфекцію. Про це «МБХ медіа» розповів пан Муратов.

Йдеться про матеріал Валерія Ширяєва, який написав про COVID-19 в одній з військових частин, та статтю Олени Мілашиної про ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції в Чечні.

«Щодо першого матеріалу: отримавши вказівку Роскомнагляду й адміністрації закритого територіального утворення, де знаходиться ця частина, ми цю замітку видалили. І так само ми приховали до рішення суду замітку Мілашиної. Що там буде далі, до яких штрафів і чому нас будуть засуджувати – не можу сказати навіть», – додав головред «Новой газеты».

Нагадаємо, Олена Мілашіна опублікувала в «Новой газете» статтю під назвою «Смерть від коронавірусу – менше зло», у якій говориться, що багато медичних установ не були готові до прийому хворих, тому їх закрили. Також в статті стверджується, що в регіоні майже не проводять тестування на коронавірус, за винятком наближених до глави Чечні. Водночас, за даними журналістки, коронавірус не знизив число незаконних затримань, у тому числі масових.

15 квітня глава Чечні Рамзан Кадиров розкритикував російське видання «Новая газета» через статтю Олени Мілашиної про ситуацію з поширенням коронавірусу COVID-19 в республіці. Він закликав ФСБ і владу Росії «зупинити журналістів». 

Того ж дня Федеральна служба РФ з нагляду в сфері масових комунікацій і зв'язку (Роскомнагляд) змусила видання «Новая газета» видалити статтю Олени Мілашиної.

Як писав ДМ, увечері 6 лютого 2020 року в Грозному група людей напала на журналістку Олену Мілашину та адвокатку Марину Дубровіну.  

Журналістка пов'язує напад зі своєю професійною діяльністю, бо «неодноразово отримувала погрози від чеченської влади і особисто Рамзана Кадирова у зв'язку з публікацією критичних матеріалів про порушення прав людини в Чечні».

15 лютого стало відомо, що Олена Мілашина отримала лист із погрозами. 18 лютого стало відомо, що Олена Мілашина подала заяву до Слідчого комітету РФ з проханням порушити кримінальне провадження за статтею 144 КК РФ (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста) через напад на неї в Грозному.

Фото: Новая газета

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1225
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду